Filtreler

Gizem Dizileri

40 sonuç Sırala
Filtrele

Gizem dizileri, seyircinin ekran başında merak duygusunu sonuna kadar yüksek dozda tutan, gerek sinemada gerek televizyonda oldukça büyük popülerliğe sahiptir. Hatta sinemanın ve televizyonun icadından önce edebiyatın da en ünlü serileri gizem türünde olmuştu. Çünkü merak insanların asla dizginleyemediği en önemli dürtülerden. Seyirci olarak bölüm bölüm uzayan gizem dizileri karşısında bulmaca çözmeye bayılıyoruz.

Gizem türü diziler ve gerilim türü diziler asla ayrılmayan bir ikilidir. Soru işaretleri ile dolu gizem dizileri aynı zamanda gerilim türüne de oldukça etkileyici örneklerdir.

Ekranların başında gerçekten insanın kafasını yakan, beyninin %100’ünü kullanmaya iten gizem dizileri oldukça ünlü bir duruma geldi. Öyle ki bu dizileri kapattıktan sonra dahi düşünmeye devam eder hatta uykunuzda bile dizideki soru işaretlerini çözmeye çalışırsınız. Birçok insan için ise gizem türü diziler kesinlikle anlaşılmazdır.

Tek Bir Solukta Bitireceğiniz Gizem Dizileri

En sevilen, en iyi diziler arasında kesinlikle birçok gizem dizisi bulunuyor. Bu gizem dizilerinin ise dünya çapında oldukça fazla tanınan örnekleri var. Örneğin aynı zamanda çok ünlü bir fantezi ve gizem dizisi örneği olan Stranger Things bu alanda çok popüler. Onun dışında izleyicinin beynini yakmak deyince akla gelen ilk dizi kesinlikle Almanya yapımı Dark dizisi olur.

Dark dizisi ve Stranger Things dizisi haricinde House, The Haunting Of Hill House, 13 Reasons Why ve iptal edilen The OA dizileri de gizem türü için örnek verilebilir.

Gizem dizisi alanında ülkemiz de çok sayıda ünlü ve başarılı ürün veriyor. Ezel dizisi, Behzat Ç. dizisi, Bozkır dizisi ve hatta Netflix yapımı Hakan Muhafız dizisi dahi gizem dizileri arasında sayılabilir. Son yıllarda en başarılı gizem dizilerini üreten platform ise kesinlikle Netflix.

Gizem Dolu Dizi Önerileri

Cinedb olarak geçmişten günümüze birçok kategoride çok geniş dizi listeleri ile televizyon seyircisine hizmet veriyoruz. Gizem dizileri türünde en geniş dizi seçenekleriyle, merak ettiğiniz dizilerle ilgili her türlü detaya hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz.

Bilinmezin peşindeki kahramanları gizemli ortamlarda takip ederken farklı sürprizleri kolayca yaşayabilirsiniz. Gizem türü çok geniş bir dizi içeriği sunsa da kullanımı kolay menüsü ile sayfamızda kolayca ister yönetmeninden ister oyuncusuna kadar her detayda aradığınıza en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

/2