Filtreler

Gizem Filmleri

210 sonuç Sırala
Filtrele

Gizem türü, edebiyattan televizyona, tiyatrodan sinemaya her zaman varlığını sürdürecek ana temalardan biridir. Sinema seyircisi her zaman gizem filmleri seyrederek evlerinin sıcaklığında veya sinemanın rahat koltuğunda bir bulmaca çözer gibi gizemleri çözmeye çalışacaklardır.

Gizem ve gerilim filmleri her zaman sinemanın ayrılmaz bir ikilisi olmuştur. Seyirciyi heyecanın doruklarında yaşatırken sonunda onları ters köşe yapacak sahnelerle, bu da olur mu dedirtecek anlara imza atar.

Gizem dolu filmleri çoğu zaman anlamak için ilk seferden fazlası gerekebilir. Zihninizi çalıştıracak, ufkunuzu genişletecek konuları hele ki başarılı yönetmen ve oyuncular eşliğinde 2 saatlik sinemanın karanlık ortamında izlemek sizin doyulmaz anlar yaşamanıza neden olacaktır.

Gerilimi Bol, Gizem Filmleri
Gizem filmleri kategorisi en sevilen sinema temalarının başında gelir. Aşk veya nefretle, korku veya gerilimle her anı dolu dolu insanın nefes almadan izleyeceği dakikalar sunar.

Eski filmlere ilginiz varsa 1995 yapımı Olağan Şüpheliler ve Seven gibi gizemli yapımları yeniden izlememin tadı harikadır. Daha eskilere gittiğinizde de 1954 yılının ve şimdinin bile en sevilen gizem filmi Arka Pencere ekranlarınızdaki haklı yerini koruyacaktır.

2003 senesinde adından çok söz ettiren İhtiyar Delikanlı filminin arkasındaki gizem hala çözülmemiştir. Türk sinemasında da 2006 sensinde Beyza’nın Kadınları ile 2018 yapımı Üç Harfliler: Beddua seyircisine korku ve gerilimi bir arada yaşatır. Güney Kore sinemasının atağa geçtiği şu dönemde 2018 yapımı Şüphe ile dram ve gerilimin bir arada olduğu İngiliz yapımı Öykü (The Tale) size farklı heyecanlar sunacaktır. Eğer korku, gerilim ve gizemi bir arada seviyorsanız da Kızıl Serçe tam size göre film şöleni olacaktır.

Cinedb ile Gizemin Doruklarını Yaşayın
Cinedb olarak geçmişten günümüze birçok kategoride çok geniş film listeleri ile sinema seyircisine hizmet veriyoruz. Gizem filmleri türünde en geniş film seçenekleriyle, merak ettiğiniz filmlerle ilgili her türlü detaya hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz.

Bilinmezin peşindeki kahramanları gizemli ortamlarda takip ederken farklı sürprizleri kolayca yaşayabilirsiniz. Gizem teması çok geniş bir film içeriği sunsa da kullanımı kolay menüsü ile sayfamızda kolayca ister yönetmeninden ister oyuncusuna kadar her detayda aradığınıza en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

/9