Hafta sonu En Çok İzlenen Filmler

avatar
Anonim Editör
 Hafta sonu En Çok İzlenen Filmler
Geçtiğimiz Cuma 3’ ü yerli 1’ i yabancı olmak üzere vizyona 4 iddialı film girdi. Box Office Ekim ayının son hafta sonunda izlenme verilerini açıkladı. Ekim ayının son hafta sonu sinemaseverler için oldukça heyecan verici geçti. Toplamda 1.1 milyon seyirci sinema salonlarını ziyaret etti. Ekim ayı hafta sonu 1 milyon seyirci rekoru en son geçen sene yine Ekim ayının son haftasında kırılmıştı.

Zirvede Kore Savaşı’ nda bir Türk askeri ve savaş mağduru küçük bir kızın hikayesini anlatan “Ayla” yer alıyor. Bu yılki Akademi Ödülleri’ nde “Yabancı Dilde En İyi Film” dalında Türkiye’ yi temsil edecek olan Ayla, 27-29 Ekim tarihleri arasında toplam 312.135 biletli seyirci tarafından izlendi. Film izlenme sayısı ile bu yıl vizyona giren filmler arasındaki en iyi 6. açılışı yaptı.  

Listenin ikinci sırasında bir Marvel filmi olan Thor: Ragnarok yer alıyor. İzleyici pastasının 28.517 kişilik kısmını sinema salonlarına getiren filmi, BKM yapımı komedi filmi “Yol Arkadaşım” 239.557 kişi ile üçüncü sıradan takip ediyor.