Halle Berry’li “Kings” Filminden İlk Fragman!

Türk-Fransız yönetmen Deniz Gamze Ergüven, 2015 yılında çektiği Mustang filmi ile Oscar’a aday gösterilmişti. Ergüven'in Kings Filminden ilk fragman yayınlandı.

 Filmin başrollerinde Oscar Ödüllü Halle Berry ve James Bond rolü ile akıllara kazanan başarılı oyuncu Daniel Craig yer alıyor. İkiliye filmde Issac Ryan Brown, Lamar Johnson, Kaalan "KR" Walker ve Rachel Hilson gibi oyuncular eşlik ediyor.

1992 yılında Afrikalı kökenli ABD vatandaşı Rodney King’i darp eden polislerin serbest bırakılmasıyla başlayan Los Angeles olaylarını konu ediniyor. Sokak çocuklarına karşı zaafı olan Millie (Halle Berry) çok çalışan yalnız bir annedir. Halihazırda sekiz çocukla birlikte yaşayan Millie bir yenisini daha eve getirir. Serseri bir mayın olarak tanımlanabilecek komşusu Obie (Daniel Craig) ise çoğunlukla Afrikalı Amerikanların, Latinlerin ve Korelilerin yaşadığı mahalledeki tek beyazdır. Irksal gerilim artarken, Millie ve Obie beklenmedik bir ittifak içine girer. Rodney King’i darp eden dört polisin serbest bırakılmasıyla başlayan olaylar sırasında, ikili kaosun hakim olduğu şehirde Millie’nin çocuklarını sağ salim eve döndürmeye çalışır. Film, 27 Nisan’da Amerika’da gösterime giriyor. 

Yorumlar