Hamilton Müzikalinden Yeni Fragman

4 Temmuz 2020 tarihinde Disney+’ta gösterime girecek olan “Hamilton” müzikalinden yeni bir fragman yayınlandı.

Lin Manuel Miranda’nın başrolünde yer aldığı; hip hop müziğini, sokak kültürünü ve ABD’nin kuruluş dönemini birleştiren “Hamilton” müzikalinden yeni bir fragman paylaşıldı. Müzikal, bir aksilik olmadığı ya da bir erteleme kararı verilmediği takdirde 4 Temmuz cumartesi günü Disney+ platformu üzerinden seyircisiyle buluşacak.

Hamilton Müzikali Film Olacak

Broadway’de sahnelenecek olan müzikalin tüm haklarını Disney satın almıştı. Disney, müzikalin, filme uyarlanmasına da karar verdi ve filmde de başrolü Lin Manuel Miranda üstlenecek. Ancak film çekimlerine coronavirüs salgını nedeniyle henüz başlanmadı. Dolayısıyla filmin ne zaman sinema salonlarında gösterime gireceği hala belirsiz. Bu belirsiz dönemde projenin müzikal hali Disney+ üzerinden seyirci ile buluşturulacak.

Hamilton Müzikalinin Konusu

“Hamilton” müzikali, 11 yaşındayken annesini kaybeden Alexander’in hikayesini konu alıyor. Müzikal boyunca yıldızımız Alexander’in hayat mücadelesini ve yükselişini arka plandaki hip hop müzikleri eşliğinde izleyeceğiz. Annesinin ölümünden sonra, üvey babasının tüm mal varlığını kendisine alması ile beş parasız kalan Alexander para kazanmanın yollarını aramaya başlar. Önce George Washington’ın yaveri olur ve aslında hiçbir yetkisi yokken savaşı yönetmeye başlar. New York’a geri döndüğünde avukat olarak meslek hayatını şekillendirmeye çalışır. Ardından New York Merkez Bankasını kurar. Alexander’in azmi ve başarısı, onun George Washington döneminde Hazine Bakanı olmasına yardımcı olur.

Hamilton Müzikalinin Disney+ Fragmanı

Yorumlar