Harvey Weinstein’ın Dosyasına Yeni Suçlar Eklendi.

Harvey Weinstein’ın Dosyasına Yeni Suçlar Eklendi.

Yapımcı Harvey Weinstein'in işlediği yeni suçlar ortaya çıktı.

Ünlü yapımcı Harvey Weinstein, cinsel istismar suçları nedeniyle yargılanırken bu suçlara bir yenisi daha eklendi. Weinstein’ın 17 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu kanıtlandı.

Weinstein Hakkında 4 Yeni Suç Kanıtlandı

2020 Mart ayında cinsel istismar suçları ile yargılanan Hollywood’un en ünlü yapımcılarının arasında yer alan Harvey Weinstein, hapis cezasına mahkum edilmişti. Weinstein, mahkemenin bu kararından sonra New York Devlet Hapishanesine gönderilmişti. Soruşturma devam ederken Weinstein’ın suç dosyasına, mahkeme tarafından onaylanan 4 yeni suçun da eklendiği resmi olarak açıklandı. 17 yaşındaki bir kıza tecavüz etmesi de açıklanan bu 4 suç arasında yer alıyor.

Weinstein ve Hakkında Yapılan Suçlamalar

Birkaç yıl önce Hollywood'u ayağa kaldıran taciz ve tecavüz iddiaları ile Weinstein film yapım şirketinin sahibi Harvey Weinstein tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Weinstein tarafından taciz ve tecavüz edilen sinema sektöründe çalışan kadınların başlattığı hareket, sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Bu olaydan sonra birçok mağdur kadın, yaşadıklarını itiraf etmişti ve Weinstein hakkında dava açıldı. Geçtiğimiz mart ayında, Weinstein davası sonuçlandı ve yapımcı 23 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Mahkeme birkaç gün önce, Weinstein’ın 4 kadına daha tecavüz ettiğini onayladı. Bu mağdurların arasında 17 yaşındaki bir kız çocuğunun da bulunduğu belirtildi. Weinstein’ın tecavüz suçlarını, 1984 ve 2013 yılları arasında Venedik Film Festivali ve Cannes Film Festivali sırasında gerçekleştirdiği bilinirken mağdurların isimleri kamu ile paylaşılmadı. Weinstein’ın cinsel istismara yönelik suçlarını sektördeki konumunu kullanarak işlediği içinmahkeme, soruşturma sürecine Disney, Miramax ve Weinstein’ın kardeşi Bob Weinstein’ı da dahil etti. Weinstein’ın mağdurlardan birine kariyeri için cinsel istismar teklifinde bulunduğu da söylentiler arasında. Hakkında bir dava daha açıldığı takdirde, Weinstein Los Angeles Mahkemesine sevk edilecek.

Weinstein’ın 100’den fazla suç işlediği biliniyor. İşlediği suçlar arasında davası ve soruşturması devam eden suçlar da bulunuyor.

Yorumlar