Hayal Kırıklığı Yaratmayan 8 Devam Filmi Önerisi!

avatar
Anonim Editör

Sinemada başarılı işlerin arkasından gelip hayal kırıklığı yaratan devam filmlerinden sıkılanlara keyif garantili bir devam filmi seçkisi!

Kara Şövalye / The Dark Knight -2008

Kara Şövalye / The Dark Knight -2008

Teğmen Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımlarıyla, Batman, şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden geriye kalanları temizlemeye girişmiştir. Başta başarılı ilerleyen ekip kısa süre sonra kendilerini, Joker olarak bilinen ve Gotham şehri sakinlerini daha önce de dehşete boğmuş olan suç dehasının yarattığı karmaşanın ortasında bulurlar.

Gün Batmadan / Before Sunset -2008

Gün Batmadan / Before Sunset -2008

Amerikalı yazar Jesse ile Fransız Celine’in Budapeşte'den Viyana'ya giden bir trende tanışmalarıyla başlayan yirmi dört saatlik maceralarının üstünden dokuz yıl geçmiştir. Yeni kitabının tanıtımı için Fransa'ya gelen Jesse, uçağının kalkmasına çok az bir zaman kala Paris'te Celine ile buluşur. Onlara ayrılmış bu bir kaç saati Paris manzarası içinde dolaşarak ve hiç fırsatını bulamadıkları şeylerden konuşarak ve yakınlaşarak geçirirler.

Shrek 2 -2004

Shrek 2 -2004

Shrek ile Fiona balayından dönmüştür. Fiona’nın ailesinden gelen bir davet mektubuyla karşılaşırlar. Fiona’nın kral babasıyla kraliçe annesi, yeni evli çifti Uzak Ülke’ye davet etmektedir. Bunun üzerine yanlarına Eşek’i de alarak yola çıkarlar. Prensesin geri dönüşünü kutlamak için Uzak Ülke’nin vatandaşları sokaklara dökülmüştür. Kral ve Kraliçe de sevgili kızlarının ve hiç tanımadıkları damatlarının dönüşünü heyecanla beklemektedir. Ancak her ikisi de yeni damatlarının dış görünümüne hazırlıklı değildir. Üstelik sevgili kızları da çok değişmiştir. Shrek ile Fiona’nın bilmediği bazı gerçekler vardır. 

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule / The Lord of the Rings: The Two Towers -2002

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule / The Lord of the Rings: The Two Towers -2002

Yollarını kaybetmiş Hobbitler Frodo ve Sam, esrarengiz Gollum'un kendilerini takip ettiğini farkederler ve onu kıskıvrak yakalarlar. Bir zamanlar bir Hobbit olan ve beş yüz yıl sahip olduğu Yüzük tarafından bozulup bir yaratığa dönüştürülen Gollum, kendisini serbest bırakmaları karşılığında, Hobbitleri Mordor'un Kara Kapıları’na götürmeye söz verir. 

Terminator 2: Mahşer Günü / Terminator 2: Judgment Day -1991

Terminator 2: Mahşer Günü / Terminator 2: Judgment Day -1991

1997 Ağustos'unda yaşanan ve 3 milyarı aşkın insanın ölümüne neden olan olayın üstünden yıllar geçmiş ve 2029 yılına gelinmiştir. John Connor makinelere karşı insan direnişinin lideri konumundadır. Onu 2029 yılında yok edemeyen makineler şimdi yok edemedikleri düşmanlarını geçmişte yok etmeyi denemeye karar verirler ve John'un 10 yaşında olduğu döneme bir yok edici makine yollarlar. Buna karşılık john da o dönemde kendisini korumak için daha önce annesini öldürmek göreviyle geçmişe yollanan yok edici makinenin daha üst bir modelini geçmişe yollar. İki yok edici makine arasında John Connor için büyük bir mücadele başlar. 

Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparator / Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back -1980

Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparator / Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back -1980

Yavin Savaşı'ndan 3 yıl sonra, İsyan Güçleri'nin üç kahramanı Luke Skywalker, Han Solo ve Prenses Leia Organa Darth Vader ve İmparatorluk güçleri tarafından aranmaktadır. Sonunda İmparatorluk Donanması asi ittifakının yerini tespit eder. Darth Vader komutasındaki İmparatorluk ordusu asileri ablukaya alır. Asiler ciddi kayıplarla Buzul gezegeninden kaçmayı başarırlar fakat Millenium Falcon gemisindeki Han ve Leia İmparatorluk tarafından galaksi boyunca takip edilir. Bu arada Luke, Vader ve İmparatorun Klon ordusunu da kullanarak başlattığı meşhur Jedi katliamından kurtulan Jedi ustası Yoda'dan Güç hakkında çok şey öğrenir. Bu öğrendikleri Luke'un kaderi ile olan yüzleşmesinde ve Darth Vader ile karşılaşmasında ona kılavuzluk edecektir.

Geleceğe Dönüş 2 / Back to the Future Part II -1989

Geleceğe Dönüş 2 / Back to the Future Part II -1989

Martin ile çılgın bilim insanı dostu Dr. Brown bu kez gelecekte yaşanacak bir felaketin önüne geçmek üzere bir araya gelirler. 2015'e giden Martin burada henüz doğmamış çocuğuna yardım etmek zorunda kalacak ancak bir yandan da zamanın dokusuna ve düzenine zarar vererek yeni belaları başına saracaktır.

Baba 2 / The Godfather Part 2 -1974

Baba 2 / The Godfather  Part 2 -1974

Genç Vito Corleone 1910'larda Sicilya'dan New York'a göç eder. Ailesinin geçimini sağlayabilmek için çeşitli işlerde çalışır ve yavaş yavaş yükselmeye başlar. Michael Corleone ise 1950'lilerde ailesinin işlerini düzenlemek için Las Vegas, Hollywood ve Küba arasında mekik dokumaktadır.