Hayaletler Filminden Festival Öncesi Fragman

Venedik Film Festivali'nde gösterilecek olan “Hayaletler“ filminden fragman paylaşıldı.

Yönetmenliğini Azra Deniz Okyay'ın üstlendiği ve Venedik Film Festivali'nde yarışacak olan "Hayaletler" filminden yeni bir fragman yayınlandı. Toplumsal bir eleştiri getiren "Hayaletler" filminde dans etmek isteyen bir grubun yaşadıkları ülkede takıldığı engeller anlatılıyor. "Hayaletler" filminin, 2-12 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenen Venedik Film Festivali'nden "Geleceğin Aslanı" ödülü ile dönmesi bekleniyor. "Hayaletler" filmi, daha önce Selanik Film Festivali'nde En İyi Senaryo ve Jüri Özel Ödülü'ne layık görülmüştü. Film, aynı zamanda İstanbul Film Festivali'nde Köprüde Buluşmalar kategorisinde yer almıştı. Doha Film Festivali'nde ise post prodüksiyon desteği almıştı.

Filmin Konusu

"Hayaletler" filminde elektriklerin saatlerce kesilmesi sonucunda yolları kesişen dört insanın başından geçenler anlatılıyor. Şehirde elektrik kesintisinin devam ettiği bir gün, filmin kahramanlarının yolu kesişir. Didem, hip hop dansçısı olmanın hayalini kuruyordur. Raşit, kentsel dönüşümün fırsatçılarından birisidir. İffet, belediyede temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Ela ise çocuklara gönüllü bir şekilde film dersi vermektedir. Elektrik kesintisi, İstanbul'un Sucular semtinde yaşayan bu dört insanın yollarını kesiştirecek ve hayatları değişecek.

Hayaletler Film Ekibi

"Hayaletler" filminin başrolünü Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir paylaşıyor. Filmin yönetmenliğini Azra Deniz Okyay üstlenirken, Dilek Aydın projede yapımcı olarak görev alıyor.

Hayaletler Filmi Fragmanı

GHOSTS (HAYALETLER, 2020) Official Trailer from Heimatlos Films on Vimeo.

Yorumlar