HBO Max “Gotham PD” Serisi Hazırlıyor

HBO Max “Gotham PD” Serisi Hazırlıyor

HBO Max, Batman dünyasını genişletecek “Gotham PD” dizisi için hazırlıklara başladı.

Açılışından bu yana önemli projelerin hayata geçirilmesini sağlayan, Netflix ve Disney+ platformları ile yarış halinde olan HBO Max yeni bir proje ile karşımızda. HBO Max, Gotham Polis Departmanı’nı merkeze alan bir dizi için Matt Reeves ve Terence Winter ile anlaşma imzaladı. Gotham şehrindeki yolsuzluklarla mücadele eden bir polis departmanının anlatılacağı dizi ile HBO Max, Batman dünyasını genişletecek.

Gotham PD Proje Ekibi

“Gotham PD” projesi Warner Bros. Television Group ve yapımcı Matt Reeves’in beraber çalışacağı ilk proje olacak. Yapımcı Matt Reeves proje ile ilgili “Bu, sadece filmde yarattığım dünyanın vizyonunu genişletmek için değil, aynı zamanda uzun, biçimli bir formatın sağlayabileceği derinlik ve ayrıntılarla evreni keşfetmek ve inanılmaz yetenekli bir ekiple çalışmak için de kaçırılmaz bir fırsat. Suç ve yolsuzluk dünyaları hakkında bu kadar içten ve güçlü bir şekilde yazan Terence Winter, ortaklık yapmak için mutlak bir rüya” dedi.

Terence Winter, dizinin senaryosunu yazarken aynı zamanda projede yürütücü yapımcı olarak yer alacak. Prodüksiyonu üstlenen Daniel Pipski ve Adam Kassan’a ise 6th & Idaho şirketi adına Matt Reeves eşlik edecek. Yapımcı Matt Reeves, şu anda “The Batman” filminin yönetmenliğini yapıyor.

İkinci “Gotham City” Dizisi Olacak

HBO Max’in “Gotham PD” projesi, Gotham şehrinin polis departmanı ile ilgili çekilen ikinci dizi olacak. Daha önce Fox 2014-2019 yılları arasında “Gotham” adında 5 sezonluk bir dram dizisi yayınlamıştı. Bu dizide Batman’ın Gotham şehrinde ortaya çıkmasından önde Jim Gordon olarak yaşamı ve kariyeri anlatılmıştı. Yeni “Gotham PD” projesi aynı zamanda HBO Max’in son DC televizyon dizisi olacak.

Dizinin oyuncuları ve ne zaman seyirci karşısına çıkacağı henüz netleşmedi.

Yorumlar