HBO Max'in Belegesel Dizisi Equal'dan Fragman Yayınlandı

Amerika’da LGBTİ+ hakları için mücadele veren aktivistleri konu alan HBO Max belgesel dizisi Equal'dan fragman yayınlandı.

Önümüzdeki günlerde HBO Max'te yayınlanacak olan Equal belgesel dizisinden fragman yayınlandı. Equal, Amerika’da LGBTİ+ hakları için mücadele veren aktivistlere odaklanıyor. Belgeselin anlatımını Emmy Ödülü'ne sahip Billy Porter yapıyor.

Docudrama türündeki belgesel dizisinde canlandırmalar ile birlikte gerçek görüntülere yer veriliyor. Belgesel, 20. yüzyıl Amerika'sındaki LGBTİ+ hakları hareketindeki mücadelede yer alan tarihi olayları ve önemli figürleri konu alıyor.

Equal Belgesel Dizisi 22 Ekim Tarihinde Yayınlanacak

Belgesel dizisi Equal'in oyuncu kadrosunda; Samira Wiley, Cheyenne Jackson, Anthony Rapp, Shannon Purser, Heather Matarazzo, Sarah Gilbert, Jamie Clayton, Isis King ve Gale Harold gibi isimler yer alıyor.

Equal Belgesel Dizisinin Konusu Ne?

“Equal, birçoğu kendisini LGBTİ+ toplumunun üyesi olarak tanımlayan oyuncuların canlandırdığı geniş bir LGBTİ+ vizyonerlere odaklanıyor. Her kısım tarihsel kronoloji ile bağlı ve ayrı bir bölüm sunuyor. Birinci kısım olan “Bir Hareketin Doğuşu – The Birth of a Movement”, “The Mattachine Society” ve “The Daughters of Bilitis in Los Angeles and San Francisco” gibi ilk örgütlerin doğuşunu inceliyor. İkinci kısım olan “Trans Öncüler – Transgender Pioneers” 1966’da San Franscsco’daki Compton Cafeteria isyanları ve 20. yüzyıl trans deneyimine odaklanıyor. Üçüncü kısım olan “Siyahlar Güzeldir, Eşcinseller İyidir! – Black is Good, Gay is Good!” LGBTİ+ hakları mücadelesinin büyümesinde siyahların katkılarını değerlendiriyor. Son olarak dördüncü kısım olan “Stonewall: İsyandan Özgürlüğe – Stonewall: From Rebellion to Liberation!” Pride hareketinin başlangıcı olan, doruğa ulaşan Stonewall ayaklanması ile on yıllardır süren mücadeleleri anlatıyor.”
4 bölümden oluşan HBO Max belgesel dizisi Equal, 22 Ekim 2020 tarihinde yayınlanacak.

Kaynak: https://www.filmloverss.com/hbo-maxin-equal-belgesel-dizisinden-fragman-yayinlandi/

Yorumlar