HBO Max'ten Yeni Bir Uyarlama Geliyor

HBO Max'ten Yeni Bir Uyarlama Geliyor

HBO Max, klasik çocuk romanı “The Westing Game“i televizyon dizisi haline getiriyor.

HBO Max, yeni bir uyarlama projesi için hazırlıklara başladı. Bu sefer klasik çocuk gizemi romanı "The Westing Game" televizyon dizisine uyarlanacak. Dizi projesi için tam sezonluk anlaşma hazırlandı ve MGM/UA Televizyon da projeye dahil edildi. MGM Şirketi "Fargo", "The Handmaid's Tale", "Vikings" ve "Get Shorty" yapımları ile tanınıyor.

"The Westing Game" Hakkında

Şimdiye kadar dizi için bir senarist ile anlaşma imzalanmadı. Romanın haklarına sahip olan Julie Corman, dizide baş yapımcı olarak görev alacak. Julie Corman, Northside Services Şirketini temsil ederek projeye dahil olacak. HBO Max, tarafından hazırlanan bu proje, kitabın ilk uyarlaması değil. Daha önce, 1997 yılında Showtime için "The Westing Game" veya "Get a Clue" isimle bilinen yapım hazırlanmıştı. Bu film için, kitabın olay örgüsünde değişiklikler yapılmış ve bu değişiklikler kitabın hayranları tarafından beğenilmemişti. HBO Max'in yeni projesi olan "The Westing Game" güçlü bir yetişkinlik içeriği ile hazırlanacak.

"The Westing Game" Kitabının Konusu

Ellen Raskin, tarafından yazılan "The Westing Game" isimli klasik çocuk gizemi romanı 1978 yılında Dutton tarafından yayınlanmıştı. Romanın hikayesi milyoner Samuel Westing'in ölümü ile başlıyor. Ölümünün ardından vasiyeti açıklanır ve on altı varisi için bir oyun hazırlandığı ortaya çıkar. Oyunu kazananlar 200 milyon dolarlık servetin sahibi olacaktır. "The Westing Game" yayınlandığı yıl içerisinde Newbery Madalyası'na layık görülmüştü. 2012 yılında bir anket düzenlenmiş, bu anket sonuçlarına göre tüm zamanların en iyi çocuk romanı olarak "The Westing Game" seçilmişti.

Yorumlar