HBO Max'ten Yeni Bir Uyarlama

HBO Max'ten Yeni Bir Uyarlama

HBO Max şirketi, “When Katie Met Cassidy“ kitabını romantik komedi filmine uyarlayacak.

Geçtiğimiz Mayıs ayında açılışı yapılan streaming platformu HBO Max, yeni projeleri için hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Netflix ve Disney+ platformları ile yarışan HBO Max'in yeni projesi ise bir uyarlama filmi olacak. HBO Max, "When Katie Met Cassidy" isimli kitabı, romantik komedi filmi şeklinde beyazperdeye uyarlayacak. Kitabın yazarı Camille Perri, kitabın senaryo haline getirilmesinde, film ekibine yardımcı olacak.

Ben Pugh ve Charlie Morrison, filmin yapımcılığını üstlenecek. Claudia Shin ise projede yürütücü yapımcı olarak yer alacak. Filmin yönetmen koltuğu henüz boş, aynı zamanda filmde kimlerin oynayacağı da netleşmedi.

Kitabın Yazarından Açıklama

Kitabın yazarı Camille Perri, kitabının romantik komedi filmine uyarlanması hakkında: "Bu queer aşk hikayesini genel kitleye taşıyacak olmaları nedeniyle 42 ve HBO Max ile çalışacağım için heyecanlıyım. Popüler kültürün kadının kendi cinselliğini kendinin belirlemesini ve cinsiyet rollerini kucakladığı zamanlarda, bu filmin hetero ve queer izleyicilerin kalplerini ve zihinlerini kazanacağını düşünüyorum." dedi.

"When Katie Met Cassidy" Kitabının Konusu

Kitabın kahramanları Katie ve Cassidy tanıştıktan sonra seks ve aşk hakkında bildiklerini ve asıl isteklerini sorgulamaya başlıyor. Bu sorgulama, kendilerini keşfetmelerine yol açarken, ikili arasındaki yakınlaşma toplumsal cinsiyet ve cinsellik açısından ele alınıyor.

Yorumlar