Her Şeye Rağmen Filminin Çekimlerine Yeniden Başlandı

Her Şeye Rağmen Filminin Çekimlerine Yeniden Başlandı

Yönetmen Erdal Murat Aktaş, koronavirüs salgını nedeniyle yarım kalan filmi için hazırlıklara başladı.

Yönetmen Erdal Murat Aktaş, yeni filmi “Her Şeye Rağmen” hakkında Habertürk ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajında çekimlerin devam edebilmesi için alınan önlemlerden bahseden yönetmen hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Filmin çekimleri 11 Şubat 2020 tarihinde Almanya’da başlamıştı ancak koronavirüs salgını ile setler durdurulmuş, çekimlere ara verilmişti. Normalleşme adımları ile çeşitli tedbirler alınarak çekimlere başlama kararı alındı. Sırasıyla Akyaka, Almanya ve İspanya’da çekimler gerçekleşecek. İlk adım olarak ekip, Akyaka’da plato kurulma çalışmalarına başladı.

Yönetmen Erdal Murat Aktaş’ın Röportajı

Habertürk ile yaptığı röportajda “Her Şeye Rağmen” filminin yönetmeni Erdal Murat Aktaş koronavirüs salgını nedeniyle set ortamındaki bulaş riskini azaltmak ve hem oyuncuları hem de set ekibini salgına karşı korumak amacıyla çeşitli tedbirler aldıklarından bahsetti. Aktaş; "Çekimler için kovid-19 tedbirleri kapsamında tüm çalışmalar yapıldı. Meslek birlikleri, Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Birliği'nin yayınladığı film çekim esasları çerçevesinde yapım şirketi sette kuş uçurtmayacak. Sürekli olarak bir sağlık görevlisi ve ambulans bulunacak. Kamera arkası ekip ve oyuncuların sağlığı için yemek - içecekler için kullan at çatal, bıçak ve bardaklar kullanılacak. Çekim yapılacak her mekân belediyeden istenecek özel ekipler tarafından sterilize edilecek. Dışarıdan ziyaretçi, ikram ve hediye kabul edilmeyecek. Yapım şirketi EMA Creative Works ayrıca tüm ekipten sağlık raporu istedi. Tüm ekibin sağlığı için herkesi tek kişilik odalarda konaklatılacak. Büyük proje için ciddi bir bütçe harcayan şirket, şimdi kalan çekimler için de kovid-19 sebebiyle ek harcamalar yapıyor. Günlük kullanım için özel maske, eldiven, hijyen malzemesi ve temizlik jeli sipariş ettik. Büyük sahneler için özel hazırlık yapan şirket, Hollywood setlerinde rastlanan radyo frekansı üzerinden yayın yaparak koordinasyonu sağlayacak. Sosyal mesafe kuralları çerçevesinde çekim yapılacak mekâna önce sterilize ekipleri, sonra çekim ekibi onlar çıktıktan sonra oyuncular girecek. Sette termal kamera da bulunacak.” ifadeleriyle sette alacakları önlemleri ve nasıl bir süreç içerisinde olduklarını açıkladı.

Her Şeye Rağmen Filminin Konusu

Röportajda yönetmen Erdal Murat Aktaş filmin konusunu "Ezilen, hor görülen, ciddiye alınmayan fakir, her tür ırkçılığa ve ayrımcılığa maruz kalan dünyanın her yerindeki insanların yaşadıklarına ayna tutacak olan bir film" sözleri ile özetledi. Filmin Türkiye, Avrupa ve Latin Amerika’da gösterime girmesi planlanıyor. Filmin çekimleri 3 farklı ülkede gerçekleşirken filmin yapımcılığını EMA Creative Works üstleniyor.

Yorumlar