Hulu’dan Bir Uyarlama Daha Geliyor

Hulu’dan Bir Uyarlama Daha Geliyor

Hulu, “Conversation With Friends” kitabını televizyona uyarlayacak.

Yazar Sally Rooney’in daha önce “Normal People” isimli kitabı, Hulu tarafından diziye uyarlanmıştı. Bu girişimin başarılı bir sonuç elde etmesinin ardından Hulu, “Normal People” projesindeki ekibiyle yeni bir uyarlamanın hazırlıklarına başladı. Şimdi ise yine Sally Rooney’nin “Conversation With Friends” isimli romanını 12 bölümlük bir televizyon dizisi haline getirecekler. 

Conversation With Friends Kitabının Konusu

Sally Rooney’in “Conversation With Friends” isimli kitabı 2017 yılında raflardaki yerini almıştı. Kitap “Arkadaşlarla Sohbetler” ismiyle Türkçeye de çevrilmişti. Çok satan kitapta farklı yaş gruplarındaki çiftlerin romantik ilişkileri anlatılıyor. Kitapta bir aşk üçgeninin oluşmasına sebep olan yaşlı bir çift ile karmaşık bir cinsel ilişki ağına saplanmış iki üniversite öğrencisinin hikayesine odaklanılıyor. 

“Conversation With Friends” Dizisi Ekibi

“Conversation With Friends” projesini hayata geçirecek olan ekip, aslında “Normal People” dizisinin uyarlamasını başarılı bir şekilde sonuçlandıran çekirdek kadrodan başkası değil. Dizinin yönetmenliğini Lenny Abrahamson üstlenirken, dizinin senaryo ekibinde Alice Birch baş yazar olarak görev alacak. Ed Guiney, Andrew Lowe ve Emma Norton üçlüsü dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Dizinin baş yapımcısı Catherine Magee olacak. 

Geçtiğimiz günlerde Ed Guiney, yeni projeleri hakkında bir açıklama yaparak: “Hulu ile 'Normal People' üzerinde çalışmayı sevdik. İlham verici ve çok yetenekli bir takımız, Element'teki herkes, BBC'deki arkadaşlarımızla birlikte, Sally Rooney'nin yeni adaptasyonunda olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. 

Hulu’nun Diğer Projeleri

Hulu, daha önce “Handmaid’s Tale” “Little Fires Everywhere” ve “Normal People” isimli kitapları televizyon dizisine uyarlamıştı. Bu uyarlamalarda başarılı olan Hulu, “Conversation With Friends” kitabıyla uyarlama projelerine bir yenisini daha eklemiş olacak.

Yorumlar