İki Gözüm Ahmet Filminin Yasağı Kalktı

İki Gözüm Ahmet Filminin Yasağı Kalktı

Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan İki Gözüm Ahmet filmi vizyona girecek.

X Yapım tarafından hazırlanan ve Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop tarafından yönetilen İki Gözüm Ahmet filmi vizyona girecek. Ülkemizin yetiştirdiği en tanınmış sanatçılardan olan Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan İki Gözüm Ahmet filminin gösterimi için mahkeme tarafından konulan İhtiyati Tedbir kararı kaldırıldı.

Üst Mahkeme Kararı Bozdu

İki Gözüm Ahmet filmi sene başında vizyona girmek için gün sayarken Ahmet KAya’nın eşi Gülten Kaya ve iki kızı filmin kendilerinden izin alınmadan çekildiğini belirtmiş ve mahkemeye başvurmuştu. Konuyu inceleyen mahkeme filmin vizyon tarihine kısa bir süre kala İki Gözüm Ahmet filmi için İhtiyati Tedbir kararı almış ve filmin gösterime girmesi engellenmişti. Bir üst mahkemeye taşınan dava en sonunda sonuçlandı ve karar kaldırıldı. İki Gözüm Ahmet filmi artık vizyona girebilecek.

İki Gözüm Ahmet Filminin Ekibi Sert Tepki Göstermişti

Ahmet Kaya’nın eşi ve kızlarının başvurusu sonucu alınan İhtiyati Tedbir kararının ardından başta filmin başrol oyuncusu Özgür Tüzer olmak üzere bütün film ekibi bu karara tepki göstermişti. Tüzer bu kararı Ahmet Kaya’nın hayatının anlatılmasına engel olmaya çalışan siyasi bir hamle gibi yorumlamıştı.

Yorumlar