İlginç Konulu The Platform Filminden Enteresan Fragman

Netflix’in yeni ve iddialı filmi The Platform’un fragmanı yayınlandı.

Her geçen gün kütüphanesini büyüten Netflix; oldukça ilginç ve başarılı işler yapmaya devam ediyor. Netflix’in yeni ürettiği yapımlardan biri olan The Platform ya da orijinal ismiyle El Hoyo; hem konusu hem de yayınlanan fragmanı ile çok büyük ilgi çekti. Üstelik The Platform filmi Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Halkın Seçimi Ödülü’nü almaya hak kazanmıştı.

Netflix’in The Platform Filminin Çok İlginç Konusu

The Platform filminin konusunun son zamanlarda duyduğunuz en ilginç konu olacağından eminiz. The Platform filmi deneysel bir çalışma görünümünde. Filmde mekanımız tamamen dikey olarak sıralanmış hücrelerden oluşan bir hapishane. Hapishanenin her katında yalnızca bir hücre var. İşin daha da ilginç tarafı mahkumlara günde yalnızca bir kez yemek veriliyor ve bu yemek hiyerarşik olarak en üst kattan en alt kata ilerleyen bir asansörle dağıtılıyor. Her mahkum bir üst kattakinden kalan yemek artıklarını yemek zorunda. Tabi üst katlarda bir ziyafet varken sıra alt katlara geldiğinde karşımıza iğrenç tablolar çıkabiliyor.

The Platform (El Hoyo) Filminin Yayın Tarihi

İspanyol yapımı olan The Platform; 2019 senesi içerisinde birçok festivalde gösterildi. İspanya’da birçok kez gösterimi gerçekleşen film Toronto’da ödül almayı da başardı. Filmin dünya genelindeki yayın hakları şu anda Netflix’e ait. Film 20 Mart 2020’de Netflix üzerinden yayınlanacak.

The Platform/El Hoyo Filminin Fragmanı

Yorumlar