İlkbaharda İçinizi Isıtacak Aşk Filmleri!

avatar
Anonim Editör

Bahar dallarının çiçeklerle bezendiği bu güneşli günlerde, aşkla ilk defa tanışan kalplerin hikayelerinden bir seçki hazırladık.

1.Kız Arkadaşım / My Girl -1991

1.Kız Arkadaşım / My Girl -1991

Cenaze evi işleten babası ve hasta büyükannesiyle yaşayan Vada en yakın arkadaşı Thomas'la birlikte yazın tadını çıkarmaktadır. Çevresini kuşatan ölümü anlamaya çalışırken hastalıklardan çok korkar hale gelen on bir yaşındaki Vada’nın hayatı, babasının yeniden evlenmeye karar vermesiyle bir anda alt üst olur.

2.Swing -2002

2.Swing -2002
Büyükannesini ziyarete Elzas'a gelen Max, gitar dersi almak için çingene müzisyen Miraldo'ya gider. Max, burada deli dolu, erkeksi Swing'le tanışır. İki çocuğun arkadaşlığı, Swing'in öncülük ettiği, Max'ın müziği ve çingenelerin yaşamlarını keşfettiği bir serüvene dönüşür.

3.Cesaretin Var mı Aşka / Jeux D'Enfants - 2003

3.Cesaretin Var mı Aşka / Jeux D'Enfants - 2003
Annesinin ölümünün ardından iletişim kuramadığı babasıyla yalnız kalan Julien ve göçmen olduğu için itilip kakılan Sofie karşılaştıklarında arkadaş olmaları kaçınılmazdır. Bu iki sıra dışı çocuk, bir kutunun ve onları hayatları boyunca tutsak edecek bir oyunun etrafında birleşirler. Sofie ve Julien için birbirlerine meydan okuyarak geçirdikleri yıllar sonunda aşklarını itiraf etmek hiç kolay olmayacaktır.

4.İlk Aşk / Flipped - 2010

4.İlk Aşk / Flipped - 2010

7 yaşında tanıştığı Jane'den yıllarca nefret eden ve kaçan Bryce ve Jane'in yıllara yayılmış aşk hikâyesinin ardında, toplumsal değerlerle, aile yapıları ve önyargılarıyla bezeli aslında iki farklı aşk yatmaktadır. Her iki karakterin kendi yaşadıkları ve hissettiklerini sırayla anlattığı bir karşılaştırma dili tercih eden film ilk aşkın en çetrefilli hallerinden birini kalplere dokunarak anlatıyor.
 

5.Yükselen Ay Krallığı / Moonrise Kingdom – 2012

5.Yükselen Ay Krallığı / Moonrise Kingdom – 2012
Bir önceki yaz kilisede sergilenen bir tiyatro oyununda tanışan ve o günden itibaren mektuplaşan iki genç âşık Sam ve Suzy evlerinden ve kasabalarından kaçıp birlikte adada yer alan ıssız bir koya gitmeye karar verirler. Ancak kasaba halkının onları kendi hallerine bırakmaya hiç niyetleri yoktur.

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.

Popüler Listeler