İlker Kaleli BBC ve Netflix Ortak Projesinde Yer Alacak

İlker Kaleli BBC  ve Netflix Ortak Projesinde Yer Alacak

Ünlü oyuncu İlker Kaleli, BBC - Netflix ortak yapımı The Serpent'in kadrosuna dahil oldu.

Başrollerini Victoria, The Cry, Doctor Who  gibi yapımlardan tanıdığımız Jenna Coleman, Billy Howle ve Ellie Bamber gibi isimlerin paylaştığı BBC - Netflix ortak yapımı The Serpent'in kadrosuna İlker Kaleli de dahil oldu.

Konusu yaşanmış bir hikayeye dayanan dizi, 1970’lerde Hindistan, Tayland ve Nepal’deki 20 batılı gezgin gencin öldürülmesinin arkasındaki baş şüpheli Charles Sobhraj’ın sıra dışı hikayesini konu alıyor. 20. yüzyılın en azılı suçlularından biri olan Charles Sobrhaj'ı ise Tahar Rahim canlandırıyor.
Dizinin kadrosunda,  Alice Englert, Mathilde Warnier , Gregoire Isvarine, Sahajak Boonthanakit, Fabien Frankel, Chicha Amatayakul, Surasak Chaiyaat, Ruby Ashbourne-Serkis, Armand Rosbak, Ellie de Lange ve Amesh Edireweera gibi isimler yer alıyor.
BBC One tarafından ITV Studios'un bir parçası olan Mammoth Screen yapımcılığında hayata geçirilen 8 bölümlük dizi, aynı zamanda bir BBC-Netflix ortak yapımı, Richard Warlow ve Toby Finlay tarafından kaleme alınan dizinin yönetmenliğini Tom Shankland ve Hans Herbots üstleniyor. Dizinin yürütücü yapımcılığında ise Richard Warlow, Tom Shankland, Preethi Mavahalli, Mammoth Screen adına Damien Timmer, BBC adına Lucy Richer ve Netflix adına Carolyn Newman yer alıyor.
Çekimleri Tayland’da gerçekleşecek yapım İngiltere ve İrlanda dışındaki ülkelerde Netflix’te yayınlanacak.

Yorumlar