IMDB TV İle Ücretsiz Film İzleme Dönemi Başlıyor

IMDB TV İle Ücretsiz Film İzleme Dönemi Başlıyor

IMDB TV ile artık filmler ücretsiz izlenebilecek.

Tüm dünya Netflix’in tekelleşmesini ardından Amazon’un rakip olarak Amazon Prime platformunu onun da ardından Disney’in son derece iddialı bir şekilde bütün Disney bağlantılı ünlü filmleri, dizileri ve Marvel yapımlarını içerecek olan Disney+ platformunu konuşurken. Bu esnada Puhu ve BluTV gibi Netflix’e yerli rakipler de çıkarken Uluslararası Film Veri Tabanı (IMDB) sitesi masaya yumruğunu vurdu ve sessiz sedasız çok konuşulacak bir projeye imza attı. IMDB TV adında bir hizmet vermeye başlayan sitede filmler ücretsiz izlenebilecek.

 

IMDB TV Özellikleri

IMDB TV tamamen ücretsiz hizmet verecek, IMDB platform üzerindeki reklamlardan gelir elde edecek be bu geliri yayınladıkları filmlerin yapımcıları ile başlayacak. Ülkemizde buna benzer bir hizmeti Puhu TV isimli platform veriyor. IMDB TV’nin en büyük özelliği ise filmlerin ve dizilerin yalnızca mobil uygulama üzerinden izlenebilecek olması. Sistem en azından şimdilik kesinlikle web siteyi içermiyor. 

IMDB TV Hangi Ülkelerde Hizmet Verecek?

Şimdilik sadece pilot olarak ABD üzerinde hizmet vermeye başlayan platform birçok önemli sinema yapımını izlenebilir kılıyor. IMDB TV’nin mutlaka başka ülkelerde de hizmet vermesi beklense de bu konuda hiçbir açıklama yapılmadı. Türkiye’de ise en azından önümüzdeki yıllarda böyle bir hizmet beklenmiyor.
 

Yorumlar