Irkçılığa Odaklanacak Dizi Lovecraft Country'den Yeni Fragman Geldi

Irkçılığa Odaklanacak Dizi Lovecraft Country'den Yeni Fragman Geldi

HBO'nun önümüzdeki aylarda yayınlanması beklenen dizisi Lovecraft Country'den yeni fragman yayınlandı. Lovecraft Country, ırkçılığa odaklanacak.

Yapımcılığını Jordan Peele, J. J. Abrams, Bill Carraro ve Misha Green gibi isimlerin üstlendiği Lovecraft Country dizisi 1950'li yıllarının ABD'sinde geçecek. Perili bir evdeki olayları anlatması beklenen dizi korku türüne odaklanmış olsa da siyahi insanlara yapılan ırkçılığa ve polis şiddetine de değinecek. Dizinin özellikle bu süreçte büyük ses getireceği tahmin ediliyor.

Senaryosunu, yapımcı kadrosunda da yer alan Misha Green ve Jordan Peele'nin kaleme aldığı dizinin yönetmenlik koltuğunda Daniel Sackheim, Yann Demange, Cheryl Dunye, Victoria Mahoney ve David Petrarca yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Mad Max: Fury Road filminden tanıdığımız Abbey Lee, Chase Brown, Aunjanue Ellis, Marcus A. Griffin Jr., Jonathan Majors, Wunmi Mosaku, Jurnee Smollett-Bell ve Courtney B. Vance gibi isimler yer alıyor.

Lovecraft Country Fragmanı

Lovecraft Country Siyahi İnsanlara Yapılmış Irkçılığa Odaklanacak

Dizinin en dikkat çekici ve can alıcı noktası ise ırkçılık konusuna odaklanacak olması. Dizinin alt metninde, hikayede yer alacak canavarların aslında insan olduğu vurgusu yapılacak. Ayrımcılık, ırkçılık, polis şiddeti gibi konulara odaklanması beklenen Lovecraft Country'de bazı insanların canavarlardan hiçbir farkının olmadığı gösterilecek.

Lovecraft Country Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

HBO kanalının büyük ses getirecek yeni dizisi Lovecraft Country'nin ne zaman yayınlanacağına dair kesin bir tarih paylaşılmadı, ancak ırkçılığa odaklanacak dizinin Ağustos ayında seyircileri ile buluşması bekleniyor.

Yorumlar