İskoçya Kraliçesi Mary Filminden Final Fragmanı

İskoçya Kraliçesi Mary Stuart'ın hayatını anlatan İskoçya Kraliçesi Mary filminden final fragmanı yayınlandı.

1542-1567 yılları arasında tahtta kalmış, kuzeni olan İngiltere kraliçesi ile tarihi bir mücadeleye girmiş, idam sehpasından bağımsızlık savaşına yol almış İskoçya Kraliçesi Mary Stuart'ın hayatını anlatan ve orijinal ismi Mary Queen of Scots olan İskoçya Kraliçesi Mary filminden üçüncü ve son fragman yayınlandı.

“İskoçya Kraliçesi Mary” filmi, etkileyici Mary Stuart’ın çalkantılı hayatını konu alıyor. 16 yaşında Fransa kraliçesi olan, 18 yaşında dul kalan Mary, yeniden evlenmesi için yapılan baskıya karşı gelir. Onun yerine ülkesi İskoçya’ya dönerek hakkı olan tahtı geri ister. Ama İskoçya ve İngiltere, zorlu 1. Elizabeth’in yönetimi altındadır. Her iki genç kraliçe de “kız kardeşi”ni korkuyla ve merakla gözlemler. İktidarda ve aşkta rakip olan ve erkeklerin dünyasında ise kadın hükümdar olan ikilinin bağımsızlığa karşı evlilik oyununu nasıl oynayacaklarına karar vermeleri gerekmektedir. Sembolik bir hükümdardan daha fazlası olmaya kararlı olan Mary, İngiltere tahtında hak iddia ederek Elizabeth’in hükümdarlığını tehdit eder. Her iki sarayın içindeki ihanetler, isyanlar ve komplolar iki tahtı da tehlikeye sokar ve tarihin akışını değiştirir.

Filmin yönetmen koltuğunda tiyatro yönetmenliği ile tanınan Josie Rourke oturuyor. Kraliçe 1. Elizabeth rolünde Margot Robbie, Kraliçe Mary rolünde ise Saoirse Ronan yer alıyor. Film ülkemizde 1 Şubat 2019'da vizyona girecek.

 
İskoçya Kraliçesi Mary

İskoçya Kraliçesi Mary

Vizyon Tarihi: 31 Ocak 2019
Tür:
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar