İstanbul Film Festivali Biletleri Bitti, Tepki Yağdı

İstanbul Film Festivali Biletleri Bitti, Tepki Yağdı

İstanbul Film Festivali Özel Seçkisinin Kontenjanlarının Çoğu Aynı Gün Tükendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 39. İstanbul Film Festivali’nin özel seçkisinde yer alan 15 filmin Türkiye’de ilk gösterimlerinin internet üzerinden yapılacağını daha önce duyurmuştuk. Nihayet 14 Mayıs günü bu 15 film için bilet satışları başladı. Ancak kontenjanlar çok hızlı tükendi.

Kombine Bilet Tükendi, Filmler Bitmek Üzere

Satışları filmonline.iksv.org üzerinden gerçekleştirilen etkinlik kapsamında gösterilecek 15 film için toplamda 100 TL’ye kombine bilet seçeneği sunulmuştu. Ancak kombine bilet kontenjanı kısa süre içerisinde tükendi. Tekli filmleri kiralamanın bedeli ise 9 TL. Etkinliğin ilk günü sona ererken sadece birkaç film için hala mevcut kontenjan bulunuyordu. Uluslararası anlaşmalardan dolayı konulan kontenjan limitleri sinemaseverlerden çok büyük tepki çekti. Kontenjan uygulamasından önceden haberdar olup erken davrananlar merakla beklenen bu filmleri izleme şansı bulurken haberdar olmayanlar maalesef izleyemeyecek. 

İstanbul Film Festivali’nin Online Seçkisinde Hangi Filmler Var?

İKSV’nin İstanvul Film Festivali’nin özel seçkisinden yayınlayacağı filmlerin tıpkı salonda gösterime girer gibi birer vizyon tarihi var. Filmler gösterime girdikten sonra 5 gün kadar gösterimde kalacak. Platformda yer alan filmler ise şöyle; Berlin Alexanderplatz, 20 Yaşında Öleceksin, Hizmetkârlar, Daha Büyük Bir Dünya, 5 Kusursuz Sayıdır, Söz Senettir, Davacı, Deniz Mavileşene Dek Yüzmek, Kız Kardeşim, Lillian, Söğüt, 1982, Walchensee Forever, Martin Eden, Küçük Kız.

Yorumlar