İstanbul Film Festivali; Ek Seanslar Açıyor

İstanbul Film Festivali; Ek Seanslar Açıyor

İstanbul Film Festivali’nden yayınlanan online filmleri için ek seanslar açılıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 39. kez düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin seçkisinde bulunan filmler bir süredir internet üzerinden izlenebiliyor. Geçtiğimiz haftalarda MUBI uygulaması üzerinden filmlerini yayınlayan İKSV; 15 filmlik özel bir seçkisini kendisine ait bir siteden özel olarak online yayına açmıştı. 

Tükenen Kontenjanlar Tepki Çekmişti

Toplamda 15 filmi yayınlayan İKSV’nin online gösterilecek olan bu filmlere bilet kontenjanı koyması oldukça fazla tepki çekmişti. Kuruluş bu durumu uluslararası anlaşmalara bağladı. Ancak gelen tepkinin üzerine görüldü ki seçkide yer alan 3 film için ek seanslar açıldı. Martin Eden, Kız Kardeşim ve Berlin Alexanderplatz filmleri için açılan ek seans kontenjanlarının da kısa sürede dolması bekleniyor. Ancak bu ilerleyen günlerde diğer filmler için de ek seans açılabileceğini gösteriyor.

İstanbul Film Festival Bilet Fiyatları Ne Kadar?

İKSV; 15 filmlik gösterim için tekli bilet alımının yanısıra kombine bilet seçeneği de sunmuş ancak kombine biletler hızlı bir şekilde tükenmişti. Seçkiden herhangi bir filmi kiralayıp izlemek isterseniz ücret olarak 9 TL ödemeniz gerekiyor. Filmler 5 gün kadar online gösterimde kalıyor.

Yorumlar