İşte Antalya Pitching Platformu'nda Yer Alan Projeler

İşte Antalya Pitching Platformu'nda Yer Alan Projeler

Antalya Film Forum'un Pitching Platformu'nda yer alan projeler açıklandı.

Antalya Film Forum, 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ortak yapım marketi ve proje geliştirme platformu olarak bu yıl yeniden düzenlenecek. Bu etkinlik kapsamında Antalya Film Forum'unda yer alacak projeler resmi olarak açıklandı. Bu projeler Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu ve Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu projeleri olarak kategorilere ayrıldı.

Antalya Film Forum Hakkında Detaylar

Antalya Film Forum etkinliği, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin önemli bir parçası olarak biliniyor. Bu sene forum, yedinci kez çeşitli projelere kapılarını açacak.  5-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Antalya Film Forum kapsamında verilen ödüller karşılığında çeşitli koşulların sağlanması bekleniyor. Bu koşullar dahilinde, ödül sahibi olacak yapımların en az üçte ikisinin Antalya'da çekilmesi, kurgusunda Antalya sahnelerine ağırlık verilmesi gerekiyor. Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu'nun seçici kurulunda yönetmen Tevfik Başer, dramaturg ve akademisyen Yeşim Gökçe ve sinema yazarı Burak Göral yer alıyor.

Bu Senenin Projeleri

15 yapım, Antalya Film Forum Pitching Platformu'na başvuruda bulundu. 15 yapımdan 3 tanesi seçildi. 150.000 TL değerindeki ödül için Emine Yıldırım'ın "Gündüz Apollon Gece Athena", İsmail Akgün'ün "Karanlıktan Önce" ve Aytaç Uzun'un "Yaz Düşleri" filmleri yarışacak.

Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu'nda ise 8 film yarışacak, seçilen iki film, Film Standartları Post Prodüksiyon Ödülü kapsamında 30.000 TL kazanacak. Bu ödül için yarışacak filmler arasında Soner Sert'in "Bağlar"; Vuslat Saraçoğlu’nun “Bildiğin Gibi Değil”; Erman Bostan'ın "Cadı"; Zeynep Güzel’in "Güneş"; Murat Uğurlu’nun "Hak Edilmiş Bir Öpücük"; Hüseyin Karabey’in "Kül"; Lusin Dink’in "Meçhul"; M. Tayfur Aydın'ın "Yedi" isimli filmi bulunuyor.

Dizi / Kısa Dizi Pitching Platformu için 35 proje başvuruda bulundu. Doğacan Aktaş’ın “Anahtarlar ve Era’nın Hikâyesi”;  Levent Çetin’in "Berlinist"; senaristliğini Ahmet İlker Coşkun’un üstlendiği “Bir Suçluyu Doğurmak”; Ali Kemal Güven’in "İstanbul'un Erkekleri"; Can Evrenol’un “Kısık Ateşte Pişmiş Kalp”; Mustafa Haktanır’ın yapımcılığındaki “Matruşka” filmi, bu kategoride yarışacak filmler arasında yer alıyor.

Yorumlar