İşte Boğaziçi Film Festivali'nde Yarışacak Filmler!

İşte Boğaziçi Film Festivali'nde Yarışacak Filmler!
Bu sene 6. kez düzenlenecek olan Boğaziçi Film Festivali'nde yarışacak tüm filmler ve juri üyeleri belli oldu. 6. Boğaziçi Film Festivali 26 Ekim-3 Kasım arasında düzenlenecek.

Festival öncesinde yarışmada yarışacak filmler arasında en çok gündem olan film Mehmet Fazıl Coşkun'un Anons filmi oldu. Prömiyerini Venedik Film Festivali'nde yapan Anons, En İyi Film dalında aday olmuş ve Juri Özel Ödülü'nü kazandı. Ardından Adana Film Festivali'ne damga vuran Anons, Yılmaz Güney Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü ve FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazandı. Boğaziçi Film Festivali öncesinde Anons favoriler arasında yer alıyor. Festivalin bir diğer favorisi ise Banu Sıvacı'nın Güvercin filmi. Güvercin; Sofya'da En İyi Yönetmen, İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde En İyi İlk Film, Ankara Film Festivali'nde Ulusal Yarışma ve En İyi İlk Film, Adana Film Festivali'nde ise SİYAD En İyi Film Ödülü'nü kazandı.

Boğaziçi Film Festivali'nde juri başkanlığını Serdar Akar yapacak. Juri üyeleri ise Mehmet Aksın, Ercan Mehmet Erdem, Andaç Haznedaroğlu, Begüm Birgören.

İşte uzun metraj film yarışmasına katılacak filmler ve yönetmenleri;

Anons - Mehmet Fazıl Coşkun
Babamın Kemikleri - Özkan Çelik
Borç - Vuslat Saraçoğlu
Güvercin - Banu Sıvacı
Güven - Sefa Öztürk Çolak
Halef - Murat Düzgünoğlu
Kaos - Semir Aslanyürek
Son Çıkış - Ramin Matin
Sükut Evi - Cafer Özgül
Tuzdan Kaide - Burak Çevik