İtalya'da Sinemaya Koronavirüs Darbesi

İtalya'da Sinemaya Koronavirüs Darbesi

İtalya’da koronavirüs salgınının başlaması sanatı ve sinemayı da derinden yaraladı.

Çin’in Hebei bölgesindeki Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla birçok ülkeye yayılarak bugüne dek 2000’in üzerinde can alan koronavirüsünün görülmeye başladığı ülkelerden birisi olan İtalya’da virüsten korunmak için oldukça ciddi tedbirler alınıyor. Devletin bizzat el koyduğu virüsle mücadele konusunda alınan tedbirler arasında ülkedeki sanat ve sinema faaliyetlerini etkileyecek kararlar da bulunuyor.

Venedik Karnavalı İptal Edildi

İtalya’nın kuzeyi görülen salgın ve ölüm vakalarının ardından kırmızı alarma geçmiş durumda. Özellikle Venedik şehrinde hayat durma noktasına doğru ilerliyor. Her yıl baharı karşılayan meşhur etkinlik Venedik Karnavalı bu yıl koronavirüs korkusuyla iptal edilmiş durumda. Bu iptallerin Venedik Film Festivali gibİ İtalya’daki birçok sinema organizasyonlarına hatta film gösterimlerine kadar ulaşmasından endişe ediliyor.

Görevimiz Tehlike 7 Filminin Çekimleri Durduruldu

Tom Cruise’un bir kez daha başrolünde yer alacağı Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) serisinin 7. filminin çekimleri İtalya’nın Venedik şehrinde başlamıştı. Filmin en yüksek bütçeli çekimlerinin Venedik’te yapılması planlanmaktaydı. Üç hafta sürecek olan çekimler koronavirüs tedbirleri kapsamında durduruldu. Film ekibi çekimleri gerçekleştirebilmek için başka bir noktaya gönderildi. İtalya’a ayrıca birçok spor organizasyonu da ertelendi ve seyircisiz olarak yapılmasına karar verildi.

Mission: Impossible 7

Mission: Impossible 7

Vizyon Tarihi: 23 Temmuz 2021
Tür:
Oyuncular:

Yorumlar