James McAvoy ve Bruce Willis’li Glass Filminden Yeni Fragman!

2000 yılından Ölümsüz (Unbreakable) ve 2016 yılından Parçalanmış (Split) hikayelerini yepyeni bir gerilim Glass filmi ile bir araya getiriyor.

M. Night Shyamalan, iki orijinal yapıtı olan 2000 yılından Ölümsüz (Unbreakable) ve 2016 yılından Parçalanmış (Split) hikayelerini  yepyeni bir gerilim Glass filmi ile bir araya getiriyor. Ölümsüz filminde rol alan Bruce Wills, David Dunn rolünde, Samuel L. Jackson ise takma adı olan Bay Glass olarak geri dönüyor. James McAvoy, Parçalanmış filmindeki Kevin Wendell Crumb rolü ve içinde barındırdığı farklı karakterleriyle rolüne devam ederken, Canavar ile karşılaşıp hayatta kalan tek kişi Casey’i canlandıran Anya Taylor-Joy da filmde rol alıyor. Oyuncu ekibine Ölümsüz kadrosundan Spencer Treat Clark ve Charlayne Woodard, Dunn’ın oğlu ve Price’ın annesi olarak katılıyor. Altın Küre Ödüllü Sarah Paulson’ da ekipte yer alıyor.

Bu dünyaca ünlü gişe rekoru kıran filmler Shyamalan ve onun iki Universal filminin yapımını da üstlenen Jason Blum imzası taşıyor.  Glass’ın yapımcı ekibinde Ashwin Rajan, Marc Bienstock ve Steven Schneider baş yapımcılar olarak yer alıyor.

Müdür olarak çalıştığı bankada gerçekleşen bir soygunda, yakın bir arkadaşını kaybeden Jacob (Frank Grillo) olayı bir türlü unutamıyor. Eski bir polis olan komşusu James (Bruce Willis) ile güçlerini birleştirerek saldırganı yakalamak ve ondan intikam almak için harekete geçiyor. İkili, soyguncunun sonraki adımlarını bulmaya çalışıyor ancak deneyimli suçlu Gabriel (Johnathon Schaech) onlardan bir daima bir adım önde olmayı başarıyor. Gabriel, peşine düşen Jacob’ın eşini (Olivia Culpo) ve kızını kaçırdığında ise olaylar tamamen farklı bir noktaya geliyor ve üç karakter için de kırılma noktaları yaşanmaya başlıyor.

Glass, 30 Ağustos tarihinde sinema salonlarında yerini alacak.