Javicia Leslie, Batwoman Olacak

Javicia Leslie, Batwoman Olacak

Başarılı oyuncu Javicia Leslie, Ruby Rose'un yerine gelerek “Batwoman“ dizisinin başrol oyuncusu oldu.

Ruby Rose, "Batwoman" dizisinin başrolünden ayrıldığını açıkladığından beri, yeni başrolün kim olacağı çok merak ediliyordu. Dizinin ikinci sezonunda "Ryan Wilder" karakterini Javicia Leslie canlandıracak. Javicia Leslie, yeni rolü ile ilgili “Batwoman'ın televizyonda ikonik rolünü oynayan ilk siyahi aktris olmaktan son derece gurur duyuyorum ve biseksüel bir kadın olarak, LGBTQ+ topluluğu için öncü olan ve çığır açan bu şova katılmaktan dolayı onur duyuyorum” dedi. Dizinin yeni sezonu 2021 yılının Ocak ayında The CW tarafından yayınlanacak.

Javicia Leslie, dizide canlandıracağı Ryan Wilder karakteri için çok özel açıklamalarda bulundu. Karakterini sevimli, dağınık, sakar ve evcil olarak tanımlayan Leslie, Ryan Wilder'ın Ruby Rose'un canlandırdığı Kate Kane'den farklı olduğunu belirtti. Ryan Wilder karakteri, çok yetenekli ama aynı zamanda disiplinsiz olan tehlikeli bir savaşçı olarak karşımıza çıkacak. Javicia Leslie, yeni karakter Ryan Wilder'ın lezbiyen, atletik, tutkulu ve aldatıcı olmasıyla tipik bir Amerikalı kahraman olmadığını belirtti.

Eski Başrolden Yeni Başrole Tebrik Paylaşımı

Mayıs ayında diziden ayrıldığını duyuran Ruby Rose, Instagram hesabından dizinin yeni başrol oyuncusunu tebrik etti. Javicia Leslie'nin fotoğrafını paylaşarak dizinin aldığı kararı "Bu harika!! Batwoman'ın inanılmaz bir siyahi kadın tarafından oynanmasından çok memnunum. Yarasa pelerinini devraldığı için Javicia Leslie'yi tebrik ediyorum. İnanılmaz bir oyuncu kadrosuna giriyorsun. İkinci sezonu izlemek için sabırsızlanıyorum, harika olacaksın!” sözleri ile desteklediğini belirtti.

Yorumlar