Joaquin Phoenix; Joker Filmi Yüzünden Deliriyordu

Joaquin Phoenix; Joker Filmi Yüzünden Deliriyordu

Joker filmi için 24 kilo veren Joaquin Phoenix delirme noktasına geldi.

Todd Phillips’in yönetmenliğinde büyük bir iddia ile vizyona girmek için gün sayan Joker filminin yıldız başrolü Joaquin Phoenix filmin çekimleri ve sonrasındaki süreç hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Venedik Film Festivali kapsamında dünya prömiyerini gerçekleştiren ve büyük övgü toplayan film 8 dakika ayakta alkışlanmıştı. Phoenix; filmdeki Joker rolü için kısa bir tam 24 kilo verdi ve bambaşka bir görüntüye büründü.

 

Joker Filmi İçin Delirmek Üzereydim

Senenin en iddialı yapımı olmak ve büyük ödüllere sahip olmak için yola çıkan Joker filminin yıldızı; filmin hazırlık sürecine ilk önce kilo vermeye çalışarak başladığını söyledi. Kısa sürede 24 kilo birden veren ve bambaşka bir görüntüye sahip olan Phoenix; hızlı kilo verince delirmeye başladığını, akıl sağlığının ciddi anlamda kendisini zorladığını belirtti.

Joker Filmi Oscar Ödülü Kazanabilir Mi?

Vizyon tarihi 4 Ekim 2019 olan ve son bir aylık sürece giren Joker filmiyle ilgili en büyük soru işareti: ödüller. Joker’in bu yıl tıpkı Quentin Tarantino’nun Once Upon A Time In Hollywood filminin olduğu gibi büyük ödüller için yarışması bekleniyor. Hatta yapılan yorumlar uzun süredir devam eden popüler filmlerin Oscar kazanamama furyasının bu yıl sona ereceği yönünde. Joker filminin en ciddi Oscar adaylığı ise muhtemelen En İyi Erkek Oyuncu dalında olacaktır.
 
 

Yorumlar