Joaquin Phoenix; Joker Filmiyle İlgili Soruya Sinirlendi

Joaquin Phoenix; Joker Filmiyle İlgili Soruya Sinirlendi

Joaquin Phoenix; Joker ve şiddet tartışmaları sorulunca sinirlendi.

Joker filminin şiddeti hoş gören bir etkisinin olup olmadığı uzun süredir tartışılıyor. Todd Phillips yönetmenliğinde en baştan yorumlanan Joker karakteri beyazperdede izleyiciye kavuşmak için gün sayıyor. Ancak dünya prömiyerini yaptığı günden bu yana övgülerin yanında eleştiriler de dinmiyor. Birçok kişi Joker filmi hakkında şiddeti normalleştirdiği, olayları basitleştirdiği ve seyirciyi bir katili sevmeye ittiği konusunda ağır eleştirilerde bulundu. Eleştiriler en sonunda filmin başrol oyuncusu Joaquin Phoenix’i de bıktırdı.

 

Joaquin Phoenix Soruya Sinirlenip Söyleşiyi Terk Etti

The Telegraph gazetesinde görevli bir muhabir ile Joker filminin başrol oyuncusu Joaquin Phoenix bir röportaj gerçekleştirirken gazeteci; Phoenix’e “Bu filmin, potansiyel olarak trajik sonuçlara yol açan insanlara ilham verebileceğinden endişelenmiyor musunuz?” sorusunu yöneltti. Soruyu duyduğu andan itibaren konuyla ilgili kendini garip hissettiği ve panik yaptığı belli olan Phoenix; “Neden öyle olsun ki?” cevabını verip röportajı terk etti.

Joaquin Phoenix Sakinleşip Geri Döndü

Joker filminin yapımcısı WarnerBros’un The Telegraph gazetesine yaptığı açıklamaya göre Joaquin Phoenix daha önce bu soruya hiç hazırlanmadığı için soruyu duyunca paniklemiş ve odayı terk etmişti. Phoenix; sakinleştikten sonra röportaja devam etti ancak şiddet ile ilgili soruya hiç cevap vermedi.
 

Yorumlar