Joe Exotic'ı Nicolas Cage Canlandıracak

Joe Exotic'ı Nicolas Cage Canlandıracak

Joe Exotic'i anlatan yapımlara bir yenisi daha ekleniyor.

Netflix yapımlarından biri olan "Tiger King" belgesellerinde Joe Exotic'in hikayesi anlatılıyordu. Şimdi ise yine merkezinde Joe Exotic'in olduğu bir TV dizisi projesi gündemde ve bu projenin başrolünde ise Nicolas Cage yer alıyor.

Joe Exotic Dizi Projesinin Detayları

2020 yılı içerisinde yayınlanması planlanan 8 bölümlük dizinin yapımcılığını Imagine Television Studios ve CBS Television Studios üstleniyor. Dizinin başrolü Nicolas Cage ise Joe Exotic'ı canlandıracak. Bu yeni dizi projesi Leif Reigstad'ın “Joe Exotic: Vahşi Bir Adamın Dünyasına Karanlık Yolculuk” adlı makalesine dayanıyor. Makalenin bir projeye dönüştürülmesi için CBS TV Stüdyoları 2019 Yılının haziran ayında makalenin haklarını devraldı. Anlaşma Make Good Content aracılığıyla imzalandı. Bu anlaşma ile  Dan Lagana yazar, showrunner ve yürütücü yapımcı olarak projede yer alacak. Brian Grazer ve Samie Kim Falvey ise Imagine Television Studios'u yapımcı olarak temsil edecekler. Nicolas Cage  ise hem başrolü üstlenecek hem de Satürn Films aracılığıyla yapımcı olarak projede yer alacak.

Joe Exotic Dizisinin Konusu

Dizide Joe Exotic yani Joe Schreibvogel'in Oklahoma'daki egzotik hayvanat bahçesini kaybetmemek için verdiği mücadele anlatılıyor. Bu mücadele sırasında Joe Exotic, akıl sağlığını kaybetme riski ile karşı karşıya kalıyor. Dizinin hikayesi Joe ve aslanının hikayesi ile başlayıp Joe Exotic kimliğini nasıl kazandığı ile devam edecek. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i aksiyon filmleri ile tanıyoruz. Bu dizi ile Nicolas Cage kariyerinde ilk kez bir televizyon dizisinde rol almış olacak. Nicolas Cage, Adaptation filmi ile Oscar ödüllerine aday olurken, Leaving Las Vegas filmi ile Oscar kazanmıştı. Ayrıca Nicolas Cage; Moonstruck, Raising Arizona, Face/ Off, National Treasure ve Ghost Rider filmleri ile büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı.

Yorumlar