John Wick 3: Parabellum Film Afişi

John Wick 3: Parabellum Filmi Eleştirisi

Düşmanlar yeni gibi görünse de aslında John Wick 2’den kalan karakterler gibi duruyor.

Macera kaldığı yerden devam ediyor. Gerekten kaldığı yerden, bu film ikinci filmin tam da bittiği yerden başlıyor. Düşmanlar yeni gibi görünse de aslında John Wick 2’den kalan karakterler gibi duruyor. Bu filme John Wick 3 demekten ziyade “John Wick 2: ikinci bölüm” demek daha doğru oluyor.

Kendi kendisini kült hale getiren seri inanılmaz aksiyon sahneleri, dinmeyen temposu ve gelişen karakterleri ile zor bir şeyi başarıyor. Önceki filmlerde olduğu gibi koreografik açıdan iyi planlanmış, silahla veya yumruk yumruğa çarpışma sahneleri ince ayarlanmış ve özen gösterildiği belli oluyor. Bu hikâyede eski ustalara özellikle Bruce Lee’nin hatırasına saygı gösteriyor. Bazı yerlerde Game of Death’e, Enter the Dragon’a selam edilmiş.  

Bir zamanlar ait olduğu Yüksek Masa komitesinin katı kurallarından birini çiğneyen John Wick, baş düşmanlarından birini, içerisinde kişisel hesaplaşmanın yasak olduğu Hotel Continental’in lobisinde öldürmüştür. Kaçması için 24 saati olan John Wick’İn başında bir de ödül konulmuştur. Bu esnada Yüksek Masa’da yer alan genç bir yargıç zamanında John Wick’e yardım eden üyeler üzerinde operasyon başlatmıştır. Wick hem canını kurtarmak hem de bu operasyonu bozmak için zor bir mücadeleye girer.

Filmin yıldızı Keanu Reeves yine enerjik ve göz dolduran bir oyunculuk sergiliyor. Ian McShane, Anjelica Huston, Mark Dacascos ve Halle Berry harika oyunculuklar çıkarıyorlar. İlk filmde 77 ceset vardı. İkinci filmde bu sayı 128’e çıkmıştı. Ama bu sefer toplamlarından bile fazla kişi bire birde aramızdan ayrılıyor. Eğer devam filmleri gelirse – ki gelecek gibi duruyor- bir kitle imha makinasına dönüşecek gibi duruyor John Wick.

Güzel bir aksiyon filmi izlemek isterseniz tavsiyemizdir, gidin ve serüvenin tadını çıkarın.

Yorumlar