Joker, Devam Filmi Ve Batman Bilmecesi

Joker, Devam Filmi Ve Batman Bilmecesi

Joker Filminin Devamı Çekilecek Mi? Filmde Batman Yer Alacak Mı?

Todd Phillips’in yönetmenliğinde başrolde Joaquin Phoenix’e yer veren Joker filmi bir süredir dünya sinemasının gündemini sarsıyor. DC yapımlarına resmen yeni bir hayat ışığı olan Joker; +18 yaş sınırına rağmen dünya çapında 1 milyar dolarlık hasılatı aşan ilk film oldu ve son olarak Batman vs Superman’i geride bıraktı. Bir süredir Joker filminin devamının geleceği tartışmaları ortalığı kasıp kavuruyor.

Joker’in Devam Filmi Gelecek Mi?

Buradaki haberimizde de okuyabileceğiniz gibi kısa bir süre önce Joker’in devam filminin geleceğine dair ciddi iddialar vardı. Yönetmen Todd Phillips’in yapımcılarla görüştüğü, yeni bir Joker filmi için anlaştığı hatta başka bir DC karakterinin daha tıpkı Joker gibi bir filmini çekeceği iddia edilmişti. Yönetmen Phillips daha sonra bu iddiaları yalanladı. Ancak bu konuda yeni iddia ve teoriler üretilmeye devam ediyor.

Yeni Joker Filminde Batman Olacak, Batman’i Bradley Cooper Oynayacak!

Joker’in devamı ile ilgili ortaya atılan son büyük iddia ise yeni Joker filminde yan karakter olarak Batman’in de yer alacağı. Hatta Batman rolü için son olarak A Star Is Born filminde Lady Gaga ile birlikte yer alan Bradley Cooper ile anlaşıldığı iddia edildi. Bu iddiada büyük bir gariplik var. Çünkü Joker filminin yapımcılarının ve yazar ekibinin en büyük iddiası bu Joker’in çizgi romanlardan ve Batman’den tamamen bağımsız olduğu ve tamamiyle Joker’in karakterine odaklanıldığı idi. Ekibin bu tutumlarını bırakıp ikinci filme Batman’i dahil etmesi pek mümkün görünmüyor. Özellikle aynı yıllarda Batman karakteri Robert Pattinson ile birlikte beyaz perdede yer alacakken.

Yorumlar