Joker Filminin Devamı Çekilecek

Joker Filminin Devamı Çekilecek

Büyük beğeni toplayan Joker filminin devamı da çekilecek.

Çizgi romanlardaki orijinal hikayesinden, alışılagelmiş süper kahraman filmleri çizgisinden sıyrılan ve karşımıza muhteşem bir sistem eleştirisi olarak çıkan Joker filminin başarısı devam filmini getirecek gibi gözüküyor. Joker; DC’ye uzun bir aranın ardından nefes aldıracak bir performans sergileyip, 1 milyar dolar barajını aşınca filmin beğenilen yönetmeni Todd Phillips ve Warner Bros. yeni bir anlaşma yaptı. Buna göre Todd Phillips, Joaquin Phoenix ve senarist Scott Silver; yeni bir Joker filmi için birlikte çalışacaklar.

Todd Phillips; Farklı DC Karakterleri İçin De Joker Tarzı Filmler Yapacak

Joker filmindeki başarısı ile adından söz ettiren yönetmen Todd Phillips’in Warner Bros ile yaptığı tek anlaşma ikinci bir Joker filmiyle ilgili değil. Söylentilere göre Phillips; Joker filmini yönetirken yapımcı ile yaptığı bir toplantıda kendisine daha fazla DC karakteri emanet edilmesini istemişti. O dönem yapımcı -hangisi olduğunu bilmediğimiz- bir karakterin filminin yapılmasına izin vermişti. Ancak Joker’in aldığı yorumlar ve gişe başarısının ardından Todd PHillips’in en azından 3-4 filmlik bir süreç boyunca DC’nin kadrolu, kurtarıcı yönetmeni olması bekleniyor.

Joker’in Oscar Beklentisi ve Devam Filmine Tepkiler

Joker filminin büyük başarısı doğal olarak Oscar Ödülleri için de bir beklenti oluşturdu. Özellikle En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı için Joaquin Phoenix en büyük aday konumunda. Ayrıca Akademi’nin bir sürpriz yapıp En İyi Film Oscarı’nı da Joker’e verme ihtimali var. Joker’in devam filminin geleceği haberi pozitif yorumların yanında negatif tepkiler de aldı. İnsanlar ticari başarı beklentisi ile çekilecek bir devam filminin ilk filmin ruhuna tamamen aykırı olacağı görüşünde.

Yorumlar