Judd Apatow’dan “George Carlin” Belgeseli

Judd Apatow’dan “George Carlin” Belgeseli

Ünlü yönetmen Judd Apatow, efsanevi komedyen George Carlin’in hayat hikayesini anlatacak bir belgesel projesi için hazırlıklara başladı.

Stand-up Showları ile ilgileri üzerine toplamayı başaran George Carlin’in hayatı belgesel oluyor. George Carlin’i eleştireli kışkırtıcı ve sert mizahı ile tanımıştık. Toplumsal değerler konusunda da sınırların dışına çıkan, kimseyi umursamayan Carlin, cesareti ve gözü pekliği ile hayran kitlesini giderek büyütmüştü. 2008 yılında kalp krizi ile vefat eden ünlü komedyenin hayatını, Judd Apatow belgesel dünyasına taşıyacak. Apatow’un son belgesel projesi ise Garry Shandling’in hayatını konu alıyordu.

Judd Apatow, belgeselin hazırlıklarına başladı ve ilk işi belgelin resmi olarak duyurusunu yapmak oldu. Apatow, The Bostan Globe’a verdiği röportajda yeni belgesel projesi ile ilgili şunları söyledi: "Ortağım Michael Bonfiglio ile birlikte George Carlin ile ilgili belgesel yapmaya başlamak üzereyiz. Bir sürü George Carlin röportajı ve özel görüntülerini izlemek için sabırsızlanıyorum. Bence onun imzasını attığı işler ilahi gibi." dedi.

Komedyen George Carlin Hakkında

George Carlin, komedyenlik dışında oyunculuk da yapıyordu. Bill & Ted's Excellent Adventures'da rol almıştı. Ancak onu hafızalara kazıyan projesi 1972 yılında “Seven Dirty Words Routine” temalı monolog çalışmasıydı. Televizyonda asla söylenemeyen 7 ayıp kelimeyi kullanarak bir monolog yapmıştı. Bu monolog Amerikan Yüksek Mahkemesi tarafından sansürlenmişti. Bu projesi onun sivri ve benzersiz mizacının en çarpıcı örneği niteliğindeydi. Defalarca kalp krizi geçiren ünlü komedyene 2005 yılında kalp yetmezliği teşhisi konulmuştu. 2008 yılında yine geçirdiği bir kalp krizi sonrası hayata veda etti.

Yorumlar