Jurassic World'den 9 Milyon Dolarlık Coronavirüs Önlemi

Jurassic World'den 9 Milyon Dolarlık Coronavirüs Önlemi

Jurassic World: Dominion filminin çekimlerinin devam edebilmesi için 9 milyon dolarlık bütçe ayarlayarak coronavirüs önlemleri alındı.

Coronavirüs salgının mart ayından itibaren dünyayı etkisi altına almasının ardından normalleşme adımları atılmaya başlandı. Pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri olan sinema sektöründe de hareketlenmeler yaşanıyor. Yavaş yavaş sinema salonları açılıyor ve yeni filmler vizyona giriyor. Aynı zamanda çekimleri durdurulan yapımlar için setler de kurulmaya başlandı ancak coronavirüs salgını için tedbirlerin alınması gerekiyor. Bu koşullar altında çekimlerine devam edilecek olan "Jurassic World: Dominion" filmi için 9 milyon dolarlık güvenlik tedbirleri alındı.

Film İçin Otel Kapatıldı

"Jurassic World: Dominion" filminin çekimlerinin devam etmesi için 9 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldı. Güvenlik tedbirleri kapsamında her gün set ekibinde yer alan herkese coronavirüs testi yapılacak, bu uygulama için toplam 18.000 test satın alındı. Çekimler süresince tüm ekibin izole bir şekilde konaklaması için bir otel kapatıldı. Ayrıca oyuncuların hepsi ulaşım süresince tek tek uçağa alındı ve belirli kontrol protokolleri uygulandı. Coronavirüs tedbirleri için harcanan 9 milyon dolarlık bütçe ile beraber film için toplam 200 milyon dolarlık bir bütçe sağlanmış durumda.

Jurassic World: Dominion Film Ekibi

Jurassic Park serisinin üçüncü filmi "Jurassic World: Dominion"ın oyuncu kadrosunda Bryce Dallas Howard, Chris Pratt, Jeff Goldblum, Sam Neill, Laura Dern, Jake Johnson, Dichen Lachman, Daniella Pineda, Justice Smith gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Colin Trevorrow oturuyor. Dinozorların dünyayı işgal etme sürecini konu alan "Jurassic World: Dominion"ın 11 Haziran 2021 tarihinde sinemalarda yayınlanması planlanıyor.

Jurassic World

Jurassic World

Vizyon Tarihi: 12 Haziran 2015
Yönetmen:

Yorumlar