Kadıköy Rexx Sineması Kapandı

Kadıköy Rexx Sineması Kapandı

Tarihi Kadıköy Rexx Sinemasına Veda Ediyoruz!

Coronavirüs salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle sinemaların kapatılmasına karar verilmişti. Ancak tarihi Kadıköy Rexx Sineması için bir istisna var. Rexx Sinemasının Coronavirüs salgını sonrasında da açılmamasına ve tahliye edilmesine karar verildi. Dolayısıyla köklü Kadıköy sinemasının 59 yıldır sinema severlerine verdiği hizmetlere son verildi. 

Salgından Dolayı Kapanan Sinema Tekrar Açılmayacak

Geçtiğimiz haftalarda  aralarında İtalya ve Çin olmak üzere birçok ülkede coronavirüs salgını nedeniyle sinemaların kapatılmasına karar verilmişti. Hatta Avrupa'daki tüm sinemalar kapatıldıktan sonra Uluslararası Sinema Birliği bir açıklama yaparak hükümetlerden maddi destek istemişti. Bu destek sağlanamadığı takdirde sinemaların geri açılamayacağı, tüm çalışanların işsiz kalacağını belirtmişti. Ülkemizde de coronavirüs vakalarının görülmesinin ardından İçişleri Bakanlığının aldığı karar ile sinemalar kapılarını kapattı. Bu karar kapsamında salgın sonrasında sinemalar hizmet vermeye devam edecekti. Ancak 1961 yılında açılan tarihi Kadıköy Rexx Sinemasının kapısına vurulan kilit salgın sonrasında da açılmayacak. Antrakt sinemanın yaptığı paylaşıma göre Rexx Sinemasının tahliye işlemlerine başlandı. Henüz tahliye kararının neden alındığına dair bir açıklama yapılmamış olsa da bu karar sonrasında birçok sinemanın da salgın sonrasında açılmasının kesin olmadığını söylemek mümkün.

Atlas Sineması Da Kapanabilir

Kadıköy Rexx Sineması'nın ardından Beyoğlu'nda bulunan tarihi Atlas Sineması'nın da yakın bir tarihte kapanabileceği konuşuluyor. Atlas Sineması ve içinde bulunduğu bina yakın tarihte bir tadilat geçirmişti.

Yorumlar