Kadir İnanır'dan Sinema, Dizi Sektörü Ve Ülke Hakkında Açıklamalar

Kadir İnanır'dan Sinema, Dizi Sektörü Ve Ülke Hakkında Açıklamalar

Akil İnsanlar Heyeti ile gündeme gelen Kadir İnanır; sinema, dizi sektörü ve ülke hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Yeşilçam’ın yaşayan en emektar oyuncularından, yakın zamanda Akil İnsanlar Heyeti ile gündeme gelen Kadir İnanır; sinema, dizi sektörü ve ülke hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Dizi sektörüne ve popüler filmlere sıcak bakmadığını belirten Kadir İnanır, emeklilik düşünüp düşünmediğini açıkladı. Kadir İnanır, ülkenin durumu için “çok büyük bir barış gelecek, her şey çok güzel olacak” ifadelerini kullandı.

İşte alışveriş yaparken gazeteciler tarafından görüntülenen İnanır’a; Sözcü gazetesinden Emre Çevik’in yönelttiği sorular ve İnanır’ın cevapları;

Sizin bir veliaht olarak gördüğünüz biri var mı?

Hepsi çok başarılı kızlar da erkekler de ancak dikkatli davranmaları lazım, beklemeleri durmaları gerek. Mutlaka filmlerde oynamadan sinema oyuncusu olmadan gelecek çok parlak gözükmüyor çünkü dizi sistemi eskitir ve yenilerini üretir. Kalıcı olmaları gerektiği için film çekmeleri gerekir. İlla dizide oynayacağım para kazanacağım diye bir şey yok.

Dizi işi çok zor. Hikayeler hep aynı bu yüzden aynı işler var biraz gider ama ne kadar gider bunun sonu yok. Deneme yanılma metodu uygulanıyor. Bir de şimdi seçim atmosferi var şimdi kimsenin dizi izleyecek hali yok.

Şimdi salt sanat ve ülkenin sorunlarını taşımayan hiçbir filmde oynamam. Yani popüler filmde ticari bir olaydır filmdir ama farklı kategoride yarışır kendi aralarında o ticari bir mekanizmadır. Bize bir senaryo verirler beğenirsen oynarsın beğenmezsen oynamazsın

Emekli olmayı hiç düşündünüz mü?

Yok ne emekliliği ne alakası var, emeklilik için daha çok erken, durun bakalım daha neler göreceğiz güzel umutlar var ülkemiz güzel olacak büyük bir barış gelecek her şey güzel olacak.

 

Yorumlar