Karantinada Kısa Film Yarışması Başladı

Karantinada Kısa Film Yarışması Başladı

94 yaşındaki usta yapımcı Roger Corman; karantinaya özel bir kısa film yarışması başlattı.

Yönetmenliğini üstlendiği kült B-filmler ile tanınan ve bugüne kadar dört yüzden fazla filmin yapımcılığını üstlenen Roger Corman, karantina günlerine özel kısa film yarışması başlattı. “İlk (ve umarım son) Corman Karantina Film Festivali” olarak Instagram hesabında duyuran Corman, filmlerin dış mekanda çekilmemesi şartını koştu.

Kısa Film Yarışmasının Koşulları

Karantinaya özel kısa film yarışmasına katılacak kısa filmlerin evde veya evin arka bahçesinde, dışarı çıkmaksızın yapılmış olmasını şartı koşuluyor. Ayrıca çekilen kısa filmlerin iki dakikadan uzun olmaması gerekirken, oyuncu kadrosuna aile ya da beraber karantinada kalınan herkes dahil olabiliyor. Cep telefonu kameraları, ev içi ve çevresini kapsayan ışık kullanımları da serbest.
Bağımsız Filmlerin Vaftiz Babası” Corman, önümüzdeki iki hafta süresince #CormanChallenge hashtag’i kullanılarak gönderilen filmleri kabul edecek. Hikâye konusunda hiçbir kısıtlama getirmeyen usta yönetmen, kazanan filmleri sosyal medya hesaplarında ve internet sitesinden duyuracak.

Meydan Okuma ve Ödül

94 yaşındaki B-film efsanesi, kazanan film için bir fragman hazırlanacağını, yönetmenin kendisi tarafından bizzat imzalanan bir sertifika ile beraber Corman Karantina Film Festivali’nin “ilk ve son” En İyi Film ödülünü elde edeceğini de belirtti. Corman ayrıca, korku türünün önde gelen yönetmenleri Eli Roth, Andy MuschiettiLeigh Whannell ve Guillermo del Toro da dahil olmak üzere, Hollywood sinemacılarına, izolasyon günlerinde festivale katılmaları için meydan okudu.

Yorumlar