Karlar Ülkesi 2 Animasyon Filmleri Rekorunu Kırdı

Karlar Ülkesi 2 Animasyon Filmleri Rekorunu Kırdı

Karlar Ülkesi 2 Filmi Animasyon Filmlerin Zirvesine Yerleşti

2013 senesinde beyazperdeye taşınan ilk filminin ardından Disney seneler sonra Karlar Ülkesi filmini devam ettirmeye karar verdi. 2019’u artık kapatmaya hazırlandığımız günlerde hayatımıza giren Karlar Ülkesi 2; inanılması güç bir başarıya imza attı ve ilk filmi aratmadı. 1.3 milyar dolar hasılata ulaşan ve ilk Karlar Ülkesi filminin 1.281 milyar dolarlık hasılatını geride bırakan Karlar Ülkesi 2 filmi tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden animasyon filmi ünvanını ele geçirdi.

Aslan Kral’ı Saymazsak Karlar Ülkesi 2 Rekor Kırdı!

Karlar Ülkesi 2 filminin 1.3 milyar dolarlık hasılatı ile en çok hasılat elde eden animasyon film olduğu bir gerçek. Ancak işin içine farklı bir hesap girince rekorun sahibi de değişiyor. Hesap değişse de, rekorun sahibi değişse de Disney birincilik koltuğunu yine de kaptırmıyor. Disney’in animasyon değil canlandırma film dediği ve bu yüzden Karlar Ülkesi 2 filmiyle aynı kategoride sayılmayan 2019 model Aslan Kral filminin hasılatına baktığımızda 1.65 milyar dolar gibi müthiş bir miktar görüyoruz.

Karlar Ülkesi 2; 2019’a Damga Vurdu

Karlar Ülkesi 2 filmi sadece tarihin en çok hasılat elde eden animasyon filmi olmakla kalmadı. Sinema açısından dolu dolu geçen ve birçok başyapıt seyretme imkanı bulduğumuz 2019 senesine, tam sene bitecekken müthiş bir damga vurdu. Karlar Ülkesi 2; 2019 senesinin en çok hasılat elde eden 3. filmi olmayı başardı.

Karlar Ülkesi II

Karlar Ülkesi II

Vizyon Tarihi: 20 Kasım 2019
Tür:

Yorumlar