Keanu Reeves; Çizgi Roman Yayınlıyor

Keanu Reeves; Çizgi Roman Yayınlıyor

Oyuncu Keanu Reeves, BRZRKR adlı bir çizgi roman serisi yarattıklarını duyurdu.

Coronavirüs salgını nedeniyle The Matrix 4 filminin çekimlerine ara verilmesinin ardından Keanu Reeves, karantina sürecinde Berlin'deydi. Berlin'de olduğu sırada bir çizgi roman serisi yarattığını açıkladı. Keanu Reeves, BRZRKR isimli çizgi roman serisinin yaratım aşamasında Matt Kindt ve Alessandro Vitti ile çalıştığını da açıklamalarında belirtti. Matt Kindt; Divinity, The Valiant, Grass King isimli çizgi romanların yaratıcısı olarak biliniyor. Alessandro Vitti ise Secret Warriors, Iceman Vol. 1: Thawing Out gibi serilerin çizimlerini yapıyor. BRZRKR çizgi roman için Keanu Reeves, Kindt ve Vitti ile düzenli olarak Skype üzerinden toplantılar düzenledi. Keanu Reeves, çizgi romanın duyurusunda “Olan biten hakkında heyecanlıyız. Hikâye gerçekten bazı twist’ler ve dönüm noktaları içeriyor.” ifadelerine yer verdi.

 

BRZRKR İlk Sayısı Ekim'de!

BRZRKR çizgi roman serisi 12 sayıdan oluşacak ve ilk sayısı 7 Ekim 2020 tarihinde raflardaki yerini alacak. Çizgi filmin ana karakteri mistik bir karakter olacak. Yaklaşık 80.000 yıl önce doğmuş yarı insan olan karakterin babası ise bir savaş tanrısı. Bu büyülü çizgi film için Keanu Reeves, “Biraz büyülü bir gerçeklik barındırıyor. Kafamda bunu, babasının şiddete zorlamasından dolayı çağlar boyu savaşan ve merhamet duygusu ile tuzağa düşürülmüş, kendini bulmaya çalışan bir adam şeklinde canlandırdım” dedi.

 

Mistik karakter Amerika'da kimliğini gizleyerek hükümet için paralı işler yapıyor, yaptığı görevlerde ise asıl amacı kendi köklerini ve ölümsüzlüğünü öğrenmek. Keanu Reeves çizgi romanı “Bu biraz ‘Ben senin verdiğin görevleri yapacağım ve sen de kim olduğumu, bunların nasıl oluştuğunu ve belki bundan nasıl kurtulabileceğimi bulmama yardım edeceksin’ tarzı bir hikâye. Yani iki tarafın da kendi çıkarları var.” şeklinde tanımladı.

 

Çizgi Romanın Uyarlaması Mı Gelecek?

Çizgi roman serisinin yayıncısı BOOM! Studios, Netflix ile dizi veya film uyarlama konusunda görüşmeler yapmaya başladı. Keanu Reeves ise bu uyarlama projesinde Berzerker karakterine hayat vermek istediğini ve projeyi desteklediğini “Berzerker‘i oynamayı isterim. Gerçekten çok eğlenceli bir hikâye ve ben olmasam bile umarım biri oynar. Gençken Wolverine‘i oynamayı çok istemiştim” sözleri ile belirtti.

Yorumlar