Filtreler

Komedi Filmleri

164 sonuç Sırala
Filtrele

Komedi filmleri, en karanlık ve en üzücü zamanlarda bile insanı rahatlatan, güldüren ve hoş anılar bırakan film türüdür. Çevremizde ya da kendimizle ilgili birçok olay strese girmemizi ya da gerilmemizi sağlar. Ama bir komedi türünde bir film seyrettiğimizde o 2 saatlik süre boyunca her şeyi kolayca bir yana atarak, sinemanın eğlenceli dünyasına kolayca çekiliriz.

Birçok kişi komedinin sadece güldürmek için kullanıldığını düşünürse de bu hatalı bir düşüncedir. Komedi yani mizah zekice kullanıldığında hayat felsefenizi veya bakış açınızı değiştirecek durumlara ve olaylara sahne olur.

En zor ama bir yandan da en kolay duygu olan gülmeyi sağlamak sinemanın zorlu bir sürecidir. Dram filmleri nasıl hayatın içerisinden etkiler sunuyorsa komedi filmleri de hayatı yumuşatması yönünden bir numaralı sinema seçimleridir. Komedi, olaylara farklı bir ışıkta bakmanızı sağlarken iyimser bir insan olma ufkunuzu da genişletir.

Komedi Filmleri Her Şeyi Daha İyi Hale Getirir
Sessiz sinemadan günümüze kadar Türk ve dünya sinemalarında komedi filmleri her zaman birinci sırada ola gelmiştir. 1940’lı yıllarda komedinin üstadı sayılan Charlie Chaplin’in Büyük Diktatör filmi ile güldürürken düşünmenizi de sağlar. Ya da Laurel&Hardy seyretmeyen bir komedi sever yoktur.

Hollywood komedi türünü her tema ile başarı ile kullanırken, Bollwood yapımı 3 Aptal filmi de 2 saat 50 dakikalı bir gülme ve düşünme şöleni sunar. Türk sinemasının kült karakterleri ve filmleri ile bir Hababam Sınıfı bir Turist Ömer her daim seyredilecek filmler arasındadır. Kemal Sunal gibi bir komedi üstadını da unutmamak gerekir.

Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan filmleri geriye dönüp sık sık seyredilecek sinema yapıtları ile hayatımıza girmiştir. Organize İşler: Sazan Sarmalı, Recep İvedik serisi, Deliha veya Arif V 216 listenize eklenmesi gereken filmler arasındadır.

Cinedb ile Bol kahkahalı Komedi Filmleri
Cinedb olarak web sitemizde geniş komedi filmleri seçenekleri arasında merak ettiğiniz her film ile ilgili detaylara kolayca erişebilirsiniz. Oyuncusundan, konusuna kadar her bilgi hemen elinizin altındadır.

Komedi alanında kahkahalarla güleceğiniz fragmanlar ve replikler sayfamızda sizi beklemektedir.

/7