Kore'de Sinema Biletlerine İndirim

Kore'de Sinema Biletlerine İndirim

Kore Film Konseyi’nden Sinemaseverlere İndirimli Biletler!

Sinema sektörünü canlandırmak ve halkın bu sektöre olan ilgisini arttırmak için; Kore Film Konseyi (KOFIC), yeni bir kampanya ile indirimli biletlerini satışa sundu. Koronavirüs salgını sonrasında alınan tedbirler kapsamında sinema salonlarını kapatan ülkelerden bir tanesi de Kore’ydi. Ancak salgını kontrol altına alan ülke, sinema salonlarını yeniden açma kararı aldı. Bu karar sonrasında, halk sinemalara beklenen ilgiyi göstermeyince Kore Film Konseyi, yeni bir kampanya ile sektörü canlandırmak için kolları sıvadı.

İndirimli Bilet Kampanyasının Detayları

Bu kampanya ile sinema biletlerinde %60 indirim sağlandı. 10.000 Güney Kore Wonu olan bilet (8.15 $) bu indirimle 6.000 Güney Kore Wonu’na satılıyor (4.89 $). Pazartesi itibariyle başlayan bu kampanyanın 3 hafta sürmesi ve vatandaşlara 1 milyon civarında indirimli bilet satılması planlanıyor. Sinema sektöründe dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Kore, gişe hasılatları ile dünyada en büyük beşinci gişe piyasası olarak biliniyor. Dolayısıyla sinema sektöründe yapılan bu girişimin, ülkenin ekonomisine katkı sağlaması, sektörü canlandırması hedefleniyor.

Geçtiğimiz Hafta Kore Sinemasında Gişeler

Bu hafta en çok hasılatı, Fox’un yeni projesi “Underwater” filmi yaptı. İkinci sırada “Escape From Pretoria” ve üçüncü sırada “The Greatest Showman” yer aldı.

Yorumlar