Filtreler

Korku Dizileri

12 sonuç Sırala
Filtrele

Cinler, hayaletler, perili köşkler, karanlık ve sisli ormanlar, bolca kan, çığlık, mistik olaylar ve ölümler korku dizilerinin vazgeçilmez öğeleridir. İnsanlar neden korkunç filmleri veya dizileri izlemeyi bu kadar seviyor? Sanırım hiç kimse bu sorunun cevabını bilmiyor. Belki de korku türü dizilerinin popülerliği içimizdeki sadizmden geliyordur. Ancak öyle ya da böyle ne kadar akıl almaz olsa da o korku dizilerini izleyen milyonlarca insan var.

Karakterlerin kaçınılmaz sonlarını korkarak beklediğimiz, ekrana birden fırlayan şeylerle olduğumuz yerde zıpladığımız, ekrandan gelen çığlık sesleri ile komşularımızı rahatsız ettiğimiz korku dizileri oldukça popüler dizi kategorileri arasında yer alıyor. Sezonlarca süre korku dizilerini açıyor ve kurbanların kaderlerine tanıklık ediyoruz.

Korku dizilerinin önemli misyonlarının birisi de insanları korkuları ile yüzleşmeye teşvik etmek hatta belki başa çıkmanın, yenmenin yollarını düşündürmek olabilir.

Korku Dizileri: En İyi Korku Dizileri

Sonunu adınız gibi tahmin edebilseniz de korku dizileri yine de ekrana kilitlenir ve kurbanın katili veya yaratığı yenip yenemeyeceğini merakla izlersiniz. Korku türü genellikle sinemada çok daha popülerdir. Özellikle ortamın tamamen karanlık olması, çok daha büyük bir ekran, olağanüstü ses sistemi ve onlarca farklı insanla birlikte aynı tecrübeleri yaşayacak olmak korku türünün sinemada daha popüler olmasına sebep olur. Ayrıca evde korku dizileri izleyip o halde yatağa gitmek, sinemadan çıkıp saatler sonra eve gelmekten çok daha korkunç.

Korku türü sinemada daha çok popüler olsa da dünya çapında izlenen ve bilinen birçok popüler korku dizisi de var. Bunların başında tarihte en çok bölümü çekilen korku dizisi olan American Horror Story var. Netflix son yıllarda en popüler olan korku dizilerini üretmeye devam ediyor. Bunların arasında The Killing, The Haunting of Hill House ve hatta Stranger Things dizisi dahi sayılabilir.

Türkiye'de korku sineması çok sayıda korku filmi üretse ve sürekli aynı temaların tekrar etmesine rağmen birçok insan bu filmlere gitmeyi tercih etse de iş korku dizilerine geldiğinde bu tür ülkemizde o kadar popüler değil. Galiba evde korkmak ve korkarak yatağa gitmek istemiyoruz. Ayrıca seyircimiz genellikle çekindiği cin temalı bir yapımı evinde izlemek istemeyeceğini düşünüyoruz. Belki de televizyon yapımlarına uygulanan denetimler de bu tarz yapımların üretilmesine engel oluyor olabilir.

Korku Severler Buraya! Korkuyu İliklerinize Kadar Yaşayacağınız Korku Dizileri

Korku dizileri kategorisinde çok geniş seçenekler ile korku severlere dizi detayları sunan sitemizde aradığınız her dizinin detayını kolayca bulabilirsiniz.

Korku dolu dakikalar için seçeceğiniz korku dizileri sayfamızdan haber alabilir. Korkuyu baştan yaşayabilirsiniz.

/1