Filtreler

Korku Filmleri

70 sonuç Sırala
Filtrele

Gecenin karanlığında, sessiz bir sokakta ya da karanlık bir ormanda çılgıncasına koşan bir kadın. Ancak biliyoruz ki ne kadar koşarsa koşsun peşinden gelen şey onu yakalayacak ve bize son gösterilen şey kameraya yansıyan dehşeti yaşamış o yüz olacaktır.

Eğer korku filmleri hayranı iseniz bu tarz sahnelere onlarca defa tanık olmuşsunuzdur. Ancak her seferinde o kurban ile birlikte siz de o dehşeti içinizde yaşamışsınızdır. Korku tarzı, cazibesini hiç yitirmeyen bir türdür. Genel olarak çoğu insan tarafından sevilmese de çok büyük de hayran kitlesi de vardır. Çünkü korku, genel olarak insanların kaçındıkları bir duygudur.

Aslında sinema insanlara korkma duygusu ile başa çıkmanın yollarını gösterir. Her zaman bu son diyerek seyredilen korku dolu anlar geçtikten sonra gelecek yeni filmleri heyecanla bekleriz.

Korku Filmleri ile Korku Dolu 2 Saat
Korku türünün bu kadar popüler olmasının nedeni her zaman tahmin edilemez olmasıdır. Korku filmleri gerçeğe meydan okuyan yaratıklarla, kötü ve psikopat tiplerle insanı şüphe ve belirsizliğin içine çeker.

Gizem, korku ve psikoloji filmleri kategorisinde halen bir numara olan Stanley Kubrick yapımı The Shinning bizi korkunun yollarından geçirir. 1978 yapımı Hallowen veya Testere serisi ile heyecandan koltuklarından kıpırdayamaz hale gelmiş birçok sinemasever vardır.

Paranormal Activity ile gizem ve şüphenin bir arada olduğu filmlerle, Japon Sinemasının hayatımıza soktuğu Halka filmi hala ismi anıldıkça tüylerimizi diken diken eder. Eskilerden günümüze gelen 2019 yapımı Hayvan Mezarlığı filminin bizi nerelere götüreceği de bilinmez.

Türk sineması da korku dolu temayı çok başarılı şekilde kullanmaktadır. Dabbe serisi, Siccin serisi veya Bezm-i Ezel yanı sıra 2018 yapımı Cin Tepesi ile Kapıdaki Sır filmleri Türk korku türünün vazgeçilmezleridir.

Cinedb İle Heyecan Doruklarda
Korku filmleri kategorisinde çok geniş seçenekler ile korku severlere film detayları sunan sitemizde aradığınız her filmin detayını kolayca bulabilirsiniz. Türk ve dünya sinemasının vazgeçilmez korku sineması türleri ile ilgili fragmanlara ve yorumlara erişebilirsiniz.

Korku dolu dakikalar için seçeceğiniz filmleri sayfamızdan haber alabilir. Korkuyu baştan yaşayabilirsiniz.

/3