Korku-Gerilim Türündeki Candyman Filminden Yeni Teaser Yayınlandı

Korku-Gerilim Türündeki Candyman Filminden Yeni Teaser Yayınlandı

Yönetmen Koltuğunda Nia DaCosta'nın yer aldığı Candman filminden yeni teaser yayınlandı. Candyman 25 Eylül 2020 de vizyona girecek.

Yönetmenliğini Nia DaCosta'nın üstlendiği, senaryosunu ise Jordan Peele'nin kaleme aldığı korku-gerilim türündeki  Candyman filminden yeni bir teaser yayınlandı. Yayınlanan bu teaserda karşımıza filmden kesitler çıkmıyor. Teaser'da filmden kesitler yerine filmi temsilen kuklalar ile yapılan bir gölge oyunu izliyoruz. Nia DaCosta, Candyman filminin gündemde olan siyahi halkın ayaklanması ile ilişkisini de ek olarak paylaştı.

Ülkemizde "Şeker Adamın Laneti" adıyla vizyona girecek olan Candyman,1992 yapımı filmin devam halkası olduğu biliniyor. 92 yapımı orijinal filmde yer alan Tony Todd'u bu filmde de göreceğiz. Nia DaCosta, politik duruşun ve toplumsal eleştirilerin görüldüğü teaser'a şu sözlerini ekledi: "Beyaz şiddeti ve siyahilerin acısının kesişim noktası olan Candyman, boyun eğmek istemeyen kurbanlarla ilgili. Kim oldukları, onları dönüştürdüğümüz semboller ve olmalarını söylediğimiz canavarlardan oluşuyor."

Yönetmen Koltuğunda Nia DaCosta'nın Yer Aldığı Candman Filminin Teaser'ı

Koronavirüs salgını nedeni ile ertelenen birçok film gibi Candyman'de ertelenmişti. Filmin yeni vizyon tarihi ise 25 Eylül 2020 olarak duyurulan Candyman filminin konusu ise şöyle: Şikago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Rivayete göre Candyman, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak onun ortaya çıkması, pek de iyi şeylere yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Candyman’i araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da, o söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek, yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar, hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz.

Tony Todd'a; The Greatest Showman ve Aquaman filminden tanıdığımız Yahya Abdul-Mateen ve Teyonah Parris gibi isimler Candyman oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Yorumlar