Kovan Filmi İçin Geri Sayım Başladı

Kovan Filmi İçin Geri Sayım Başladı

Çeşitli festivallerde gösterimi gerçekleştirilen “Kovan“, 25 Eylül'de vizyona girecek.

Yönetmenliğini Eylem Kaftan'ın üstlendiği "Kovan" filmi, en son Ankara Film Festivali'nin ana yarışmasında yer almıştı. Şimdi ise "Kovan"ın 25 Eylül Cuma günü vizyona gireceği açıklandı. "Kovan" gişe gelirlerinin bir kısmını, Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP yardım kuruluşuna aktaracak. Bu girişimi ile Türkiye'de bir ilke imza atmış olacak.

Kovan Filminin Festival Yolculuğu

Eylem Kaftan, ilk uzun metraj filmi olma özelliği taşıyan "Kovan" ile Malatya Film Festivali ve Kayseri Film Festivallerinde ödüle layık görüldü. Ulusal film festivallerinde elde ettikleri bu başarının ardından "Kovan", uluslararası çapta düzenlenen festivallere konuk olma yarışına girmiş durumda.

Kovan Filminin Konusu

"Kovan" filminde arıcılık yapan bir kadının doğa ile ilişkisi anlatılıyor. Ortaokul döneminde Artvin'den Almanya'ya gönderilen Ayşe kökleri ile bağlantısını yitirmiştir. Artvin ile arasındaki bağı zayıflamıştır. Annesinin son dileğini yerine getirmek için Ayşe Artvin'e dönmeye karar verir. Artvin'e ulaştığında memleketi ile arasındaki uçurumu gözleri ile görmüş olur.

Kovan Filminin Oyuncu Kadrosu

"Kovan" filminin oyuncu kadrosunda Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu yer alıyor. TRT ortak yapımı olarak hayata geçirilen "Kovan", Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteği ile festivallerdeki yerini aldı. Filmin yönetmeni Eylem Kaftan, "Vendetta Song" isimli belgeseli ile tanınıyordu ancak "Kovan" ile elde ettiği başarı onu sonbahar aylarında düzenlenecek olan İspanya, İsviçre, Almanya, ABD ve Bangladeş'teki festivallere konuk olmaya hazırlıyor.

Yorumlar