​Kristen Stewart, Prenses Diana'yı Canlandıracak

​Kristen Stewart, Prenses Diana'yı Canlandıracak

Ünlü yönetmen Pablo Larrain'in yeni filminde Prenses Diana'yı Kristen Stewart canlandıracak.

Şilili yönetmen Pablo Larrain ile yıldız oyuncu Kristen Stewart’ı buluşturan Spencer isimli filmde Prenses Diana’nın hayatına konuk olacağız. Filmin çekimlerine 2021 yılının ilk aylarında başlanması planlanıyor. Ancak coronavirus salgını nedeniyle çekimlerin iptal edilmesi ve vizyon tarihlerinin ertelenmesi, bu planın değişmesine neden olabilir. İngiltere Kraliyetinin ikonik ismi Diana’yı merkeze alan Spencer filminin senaryosunu Peaky Blinders ve Taboo gibi büyük bir takipçi kitlesine sahip olan dizilerin yaratıcısı Steven Knight hazırlıyor. 

Yönetmen Pablo Larrain’den Yeni Projesi “Spencer” Hakkında Açıklama

Larrain, film hakkında “Hayatının sadece üç günü ve bu kısa sürede kim olduğuna daha geniş, daha büyük bir perspektiften bakma şansına sahipsiniz. Kaderinin ne olduğunu, başına ne geldiğini hepimiz biliyoruz ve buraya gitmemiz gerekmiyor. Nereye gitmek istediğini ve kim olmak istediğini ifade edebildiği bu daha samimi yerde kalacağız” sözleriyle film hakkındaki beklentilerimizi yükseltti. 

Spencer Filminin Konusu

Spencer filminin odağında Prenses Diana ile Prens Charles’ın yıkılmaya başlayan evlilikleri ön plana çıkıyor. Özellikle 1990 yılında, çiftin Noel kutlaması için Norfolk’taki sarayda geçirdikleri bir haftasonunu izleyeceğiz. Diana’nın, bu hafta sonu yaşadıklarından sonra kraliçe olma yolundan uzaklaştığını göreceğiz. Film boyunca çiftin 3 günlük tatilde yaşadıklarına şahit olacağız. 

Yönetmen Pablo Larrain Hakkında

Ünlü yönetmen Pablo Larrain; The Club, No, Neruda, Jackie ve Ema filmleri ile sanat dünyasında adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle Natalie Portman ile çalışan yönetmenin yıldızı, Jackie filmi ile daha çok parlamıştı. Şimdi çarpıcı projesi Spencer’da Kristen Stewart, Larrain’e eşlik edecek. 

Oyuncu Kristen Stewart Hakkında

Alacakaranlık Efsanesi ile tüm dünyada tanınan ünlü oyuncu Kristen Stewart son yıllarda Clouds of Sils Maria, Personal Shopper ve Seberg yapımları ile seyircisinin karşısına çıkmıştı. Spencer projesinin ünlü oyuncunun kariyerinde önemli bir nokta olacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar