KüçükÇiftlik Park’ta Son Açıkhava Sineması Başlıyor

KüçükÇiftlik Park’ta Son Açıkhava Sineması Başlıyor

Sezonun son açıkhava film serisi ‘KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’ başlıyor!

KüçükÇiftlik Park; 13 Ağustos - 15 Ekim tarihleri arasında  COVID-19 tedbirleri çerçevesinde kapılarını tiyatro gösterileri için açmıştı. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu adı verilen bu etkinlik serisi pandemi sürecinde yara alan sanat etkinlikleri için adeta bir ilaç gibi geldi. 16 oyunun sahnelendiği bu etkinliğin ardından kapılar bu kez de sinema filmleri için açılıyor. 15-28 Eylül tarihleri arasında birbirinden iddialı filmler KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında sinemaseverlerle buluşacak. Bahçe Sineması, URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla KüçükÇiftlik Park’ın şehrin ortasında yeşillikler içindeki bahçesinde, yıldızların altında film izleyerek harika akşam geçirmek isteyen İstanbullulara güvenle sosyalleşebilecekleri bir ortam sunacak.

Bahçe Sineması’nda Sinema ve Eğlence Bir Arada

Sezonun son açıkhava film etkinliği olan KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda film izlemenin yanı sıra Dj performansından, mini konserlere, oyuncu ve yönetmen söyleşilerine kadar farklı içeriklere de yer verilecek. Bahçe Sineması, çocuklarıyla gelecek aileler için güvenli ve ferah bir ortam sunarken, nostaljik bir film ile romantik bir akşam geçirmek isteyenler için de ilk buluşmaların adresi olacak.

Aralarında vizyon filmleri ve bağımsız Türk yönetmenlerin filmlerinin de yer aldığı dram, komedi, romantik, biyografi ve belgesel türlerinde geniş bir seçkinin sunulduğu mini program kapsamında hayatınızda iz bırakan ve izlemeye doyamadığınız filmler yer alıyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması Seans Takvimi

15 Eylül 2020, Salı - Rocketman

16 Eylül 2020, Çarşamba - The Gentlemen

19 Eylül 2020, Cumartesi - Kelebekler

20 Eylül 2020, Pazar - Capharnaüm

22 Eylül 2020, Salı - David Lynch: The Art Life

23 Eylül 2020, Çarşamba – İşe Yarar Bir Şey

27 Eylül 2020, Pazar - After We Collided

28 Eylül 2020, Pazartesi – Marie Curie Radioactive

Kapı açılış: 18.30

Film başlangıç saati: 20.30

Biletler Biletix’te.

Koronavirüse Karşı Bütün Önlemler Alındı

KüçükÇiftlik Park, aldığı koronavirüs tedbirlerini KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında azami düzeyde sürdürmeye devam edecek. Online biletleme sisteminin kullanılacağı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık ekipleri tarafından yapılarak alana girişleri sağlanacak. Hijyeni sağlamak adına birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan KüçükÇiftlik Park’ta, her seans öncesinde alan temizliği yapılarak hijyen en üst düzeyde sağlanacak.

Sırada Arabalı Sinema Var

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar, serin sonbahar akşamlarında “Arabalı Sinema” ile devam edecek. Otomobilleriyle KüçükÇiftlik Park’a gelen sinemaseverler özlediği, izlemeye doyamadığı ya da vizyondayken kaçırdığı filmleri kendi arabalarının konforunda seyretme fırsatını yakalayacak. Sınırlı sayıda aracın kabul edileceği “KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Arabalı Sinema” programı çok yakında açıklanacak.

Yorumlar