Kültür Bakanı'nın Hedefi 100 Milyon İzleyici

Kültür Bakanı'nın Hedefi 100 Milyon İzleyici

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Zorlu Center’da ailesi ile birlikte Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler Sazan Sarmalı filmini seyretti.

Yılbaşından bu yana sinemanın en büyük gündemi olan dağıtıcı ve yapımcılar arasındaki bilet krizinin çözümünde başrolü oynayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Zorlu Center’da ailesi ile birlikte Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler Sazan Sarmalı filmini seyretti.

Yapımcılar ile devlet arasındaki yakınlaşmanın ardından eşi Pervin Ersoy ve oğlu Mehmet Reşat Ersoy ile birlikte filmi seyreden Mehmet Nuri Ersoy; filmin ardından yerli sinema ile ilgili düşünce ve hedeflerini açıkladı.

Mehmet Nuri Ersoy; “Türkiye’de yerli film izleme oranı çok yüksek. Rakamlar yüzde 63 gibi... Dünya standartlarının açık ara üzerindeyiz. 2002’de 2 milyon olan seyirci sayısı, 2018’de 44 milyona çıktı. Bu yasayla hedefimiz, 100 milyona ulaşmak” dedi.   Türk sinemasını, hem ülkemizde hem de dünyada geliştirmenin önemini anlatan Ersoy, “Cumhurbaşkanımız son bir talimat verdi ve bize ‘Sinema olmayan bölge kalmasın’ dedi. Bu aslında destekleme yasası. Bazı yönetmelikleri hızlı bir çalışma ve değişiklikle düzeltmemiz gerekiyor. Böylece tam anlamıyla hayata geçmiş olacak” şeklinde konuştu. Yılmaz Erdoğan ise, “Yasanın uygulamaya girdiğini bilmeyen salonlar var. Bizler bunları tespit edip, yetkililere bildiriyoruz” açıklamasını yaptı.  

Organize İşler Sazan Sarmalı

Organize İşler Sazan Sarmalı

Vizyon Tarihi: 01 Şubat 2019
Tür:
Yönetmen:
Yapımcı:

Yorumlar